Budowa telekomunikacyjnych linii kablowych: zmiany w prawie budowlanym Prawo i Telekomunikacja

Brown gavel and scale of justice

28 czerwca weszła w życie nowelizacja Prawa budowlanego, dzięki której budowa telekomunikacyjnych linii kablowych nie wymaga już zgłoszenia budowlanego.

Wspomniana zmiana ma przede wszystkim uprościć i przyśpieszyć realizacje inwestycji w sieci szerokopasmowe. Dzięki nowelizacji inwestor jest praktycznie zwolniony z formalności wiążących się z procesem budowlanym. Należy pamiętać, że prace związane z instalowaniem kabli telekomunikacyjnych w kanalizacji kablowej nie stanowią robót budowlanych.

Zmiany w Prawie budowlanym mogą mieć kluczowe znaczenie w kontekście Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020. Na projekty budowy sieci szerokopasmowych przeznaczono ponad miliard euro, a pierwszy konkurs ma być ogłoszony już po wakacjach.

Źródło: TELKO.IN

Budowa telekomunikacyjnych linii kablowych: zmiany w prawie budowlanym
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Recent Comment

  1. Marcin

    To coś się zmieniło, przecież już wczesniej kable w kanalizacji nie były objęte zgłoszeniem. W tytule pisze o budowie telekomunikacyjnych linii kablowych ale wszystkich czy tylko kabli w kanalizacji?

Skomentuj

Current day month ye@r *

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij "Akceptuję".
Polityka prywatności