Zielone światło dla OSE Aktualności, Inwestycje, Prawo i Telekomunikacja

logo_ose

 

Ministerstwo Cyfryzacji poinformowało o przyjęciu uchwały dotyczącej budowy Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE), która ma zapewnić szybkie łącze internetowe (przepustowość 100 Mb/s) we wszystkich szkołach w Polsce, gdyż jak dotąd, dostęp do szybkiego internetu posiada zaledwie 10 procent polskich placówek oświatowych.

OSE ma być tworzona w latach 2018-2020, z czego w 2018 roku podłączonych ma zostać 1,5 tysiąca lokalizacji, w 2019 roku – do 12,7 tysięcy, a w 2020 planowane jest osiągięcie wartości docelowej, jaką jest 19,5 tysiąca placówek. Koszty OSE będą w całości pokryte z budżetu państwa i Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.

Jak podaje Ministerstwo, „inicjatywa rządu wpłynie na wyrównanie szans edukacyjnych wszystkich uczniów w Polsce, w szczególności zamieszkujących tereny o niskiej gęstości zaludnienia i uczących się w szkołach o małej liczbie uczniów, dla których dostęp do wiedzy i nowoczesnych technologii jest podstawowym elementem podnoszenia ich potencjału edukacyjnego”.

 

Źródło: www.mc.gov.pl

Zielone światło dla OSE
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Skomentuj

Current day month ye@r *

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij "Akceptuję".
Polityka prywatności