Zakończyło się Forum Zarządzania Internetem w Genewie Wydarzenia

1280x540

 

21 grudnia zakończyły się w Genewie obrady światowego Forum Zarządzania Internetem (Internet Governance Forum) – globalnej konferencji gromadzącej corocznie tysiące osób zainteresowanych dyskusją o ekonomicznych, społecznych, prawnych i technologicznych aspektach funkcjonowania i rozwoju internetu.

IGF to jedyne globalne wydarzenie poświęcone w całości zarządzaniu internetem. Forum jest modelowym przykładem działania wielostronnego modelu zarządzania siecią w praktyce. Spotykają się na nim przedstawiciele rządów, przedsiębiorców, organizacji społeczeństwa obywatelskiego, świata nauki oraz organizacji technicznych. 

Program obejmował 4 kraje gospodarzy i sesje; 8 sesji głównych; 99 warsztatów; 45 otwartych forów; 4 indywidualne sesje BPF; 18 indywidualnych sesji DC; 8 indywidualnych sesji NRI oraz 14 sesji sklasyfikowanych jako „inne” oraz 40 wydarzeń dziennych: w sumie 231 sesji w programie ogólnym.

W spotkaniu wzięło udział 2019 uczestników na miejscu, z 142 krajów, reprezentujących wszystkie grupy i regiony zainteresowanych stron, a 1661 interesariuszy uczestniczyło w warsztatach w Internecie. Najwięcej uczestników online pochodziło z następujących krajów: Stanów Zjednoczonych, Szwajcarii, Nigerii, Chin, Indii, Brazylii, Francji, Wielkiej Brytanii i Meksyku.

Zakończyło się Forum Zarządzania Internetem w Genewie
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Skomentuj

Current day month ye@r *

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij "Akceptuję".
Polityka prywatności