Ważny temat: Co z PO PC? Infrastruktura, Internet, Inwestycje, Konkursy, Wydarzenia

konferencja-sieci-szerokopasmowe

10 września w Warszawie odbyła się kolejna edycja Konferencji Sieci Szerokopasmowe. Spotkania organizowane są już od 3 lat i skupiają wszystkich zaangażowanych w rozwój sieci szerokopasmowych w Polsce. 

Tym razem zaproszeni prelegenci i paneliści  zastanawiali się, jaki kształt będzie miał Program Operacyjny Polska Cyfrowa, który miał zagwarantować 1 mld euro na rozwój sieci szerokopasmowych w latach 2014-2020. Justyna Romanowska, zastępca dyrektor departamentu Telekomunikacji w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji poinformowała, że już jesienią tego roku jej resort przedstawi wstępne rekomendacje, jak wykorzystać środki na inwestycje szerokopasmowe.

Model jest wypracowywany. Na nasze zlecanie analizę ekonomiczno-techniczną, która posłuży do jego opracowania, przygotowują firmy Ernst and Young i kancelaria prawna  DZP - powiedziała Justyna Romanowska.

Rafał Sukiennik z Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju zapowiedział, że w ramach PO PC jako pierwsze, jeszcze w tym roku, ruszą konkursy na projekty z e-administracji. - Nabór powinien się odbyć na przełomie tego i przyszłego roku – poinformował Sukiennik. – W drugiej kolejności uruchomione zostaną konkursy dedykowane e-kompetencjom, które wystartują na początku przyszłego roku.

W przypadku konkursów na infrastrukturę szerokopasmową start nastąpi, gdy zostanie przyjęty model dofinansowywania tych projektów przez MAiC. Jednak na pewno będzie to przyszły rok – oświadczył Rafał Sukiennik.

 

Źródło: Polska Szerokopasmowa, Polska Infrastruktura
Zdjęcie: polskainfrastruktura.pl

 

 

Ważny temat: Co z PO PC?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Skomentuj

Current day month ye@r *

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij "Akceptuję".
Polityka prywatności