TVN przygląda się budowie OSE Bez kategorii

logo_ose

 

Stacja telewizyjna opierając się na danych od NASK opisuje proces budowy OSE – realizacja została podzielona na etapy – do końca 2019 roku podłączonych szkół miało być prawie 13 tys. W połowie roku takich placówek jest ponad 3 tys.

Zgodnie z założeniami projektu, do 2021 roku wszystkie szkoły w Polsce mają zostać wyposażone w internet o minimalnej przepustowości 100 Mb/s.

Na starcie programu w 2017 roku informowano, że w Polsce działa ok. 30 tys. szkół w 19,5 tys. lokalizacjach. „Lokalizacją” określano zespoły szkół, gdzie podłączenie szybkiego internetu obejmowało jednocześnie wszystkie znajdujące się w danym miejscu placówki.  Zgodnie ze statystykami NASK, podłączonych placówek na 6 sierpnia 2019 roku było ok. 2,7 tys.

Jak podaje najnowszy harmonogram, od sierpnia do końca grudnia 2019 roku „możliwy termin świadczenia usług” przypada w ponad 4,6 tys. szkół. Jeśli ten harmonogram zostałby zrealizowany, na koniec tego roku pełen zakres usług będzie posiadać około 7,3 tys. szkół.

Główne założenia projektu Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej

[źródło: konkret24.tvn24.pl]

TVN przygląda się budowie OSE
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Skomentuj

Current day month ye@r *

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij "Akceptuję".
Polityka prywatności