Tele.Odpowiedzialni są wśród nas #2 Bez kategorii

Tele.Odpowiedzialni ikona wpisu

 

baner hardcom

Tele.Odpowiedzalni to projekt z dziedziny społecznej  odpowiedzialności biznesu zainicjowany i prowadzony przez  Stowarzyszenie e-Południe. W 2017 roku wraz z Akademią WSB  zostały zdiagnozowane obszary działalność CSR MiŚOT oraz  zdefiniowano cztery filary do których te działania zostały przypisane.

W wyniku w/w działań powstał unikalny branżowy Kodeks CSR dla branży małych firm telekomunikacyjnych. Popularyzacja i promocja aktywności MiŚOT w obszarze CSR jest realizowana na wielu płaszczyznach: w mediach, podczas naszych Zjazdów i w kontaktach z przedsiębiorcami i organami państwa.

Wynikiem inicjatywy jest również przyznanie corocznego tytułu Tele.Odpowiedzialny Roku. Wyłoniony przez Kapitułę zwycięzca otrzyma najnowszego iPADA, a dodatkowo trzy wyróżnione działania zostaną nagrodzone czytnikami KINDLE.

~~~~

W drugiej części naszego cyklu „Tele.Odpowiedzialni są wśród nas” chcemy przedstawić kolejnego lokalnego operatora, którego lokalna inicjatywa przyniosła korzyści dla społeczności – HardCom

Firma HardCom Sp z o.o. rozpoczęła działalność w 2010 roku. Zajmuje się usługami telekomunikacyjnymi, instalacjami teletechnicznymi oraz energetycznymi. Szeroki wachlarz usług podzielić można na dwa segmenty: usługi telekomunikacyjne dla klientów indywidualnych oraz te skierowane dla sektora inwestycyjnego. Zasięg sieci obejmuje Rudę Śląską, Zabrze, Bytom, Katowice, Chorzów, a w przyszłości również Knurów (woj. Śląskie).

Jako lokalny operator HardCom dba o swoje lokalne otoczenie. Odbiorcami działań prospołecznych są przede wszystkim dzieci i młodzież ze szkół i przedszkoli.

Wśród przeprowadzonych inicjatyw można wyróżnić:

  • Sponsorowanie nagrody rzeczowej (laptop, tablet) dla najlepszego absolwenta Szkoły Podstawowej, która znajduje się w dzielnicy Bytomia,
  • Sponsorowanie nagrody rzeczowej, upominki, gadżetów na potrzeby festynów oraz pikników organizowanych przy szkołach i przedszkolach,
  • Współpraca ze szkołami zawodowymi: przygotowując młodzież od strony praktycznej do zawodu w trakcie praktyk miesięcznych,
  • Dofinansowanie remont pracowni fizycznej w SP16 w Bytomiu,
  • W tej chwili chcemy dodatkowo wesprzeć wyposażenie pracowni mechatroniki w jednej ze szkół średnich,
  • Ufundowanie koszulki dla Miejsko-Ludowego Klubu Sportowego „Czarna Strzała” Bytom.

HardCom zbiera wśród mieszkańców wyrazy uznania za swoje działania, ale sama firma nie afiszuje się z akcjami. „Nie robimy tego dla poklasku” – mówi nam Daniel Piecuch, przedstawiciel firmy – „Należymy do tej społeczności, myślę że dobro zawsze wraca”.

W planach są kolejne akcje i inicjatywy – operator przewiduje również zwiększenie zasięgu tychże. HardCom w sposób wzorowy pokazuje, że lokalny operator może być wsparciem dla swojej społeczności.

~~~~

Wasza firma może również być Tele.Odpowiedzialna!

ZGŁOŚ UDZIAŁ!

Wielka Gala Tele.Odpowiedzialnych odbędzie się na Zjeździe MiŚOT i XXV Konferencji KIKE w Łodzi!
Zapraszamy!

Tele.Odpowiedzialni są wśród nas #2
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Skomentuj

Current day month ye@r *

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij "Akceptuję".
Polityka prywatności