Tele.Odpowiedzialni są wśród nas #1 Bez kategorii

Tele.Odpowiedzialni ikona wpisu

 

Tele.Odpowiedzalni to projekt z dziedziny społecznej odpowiedzialności biznesu zainicjowany i prowadzony przez Stowarzyszenie e-Południe. W 2017 roku wraz z Akademią WSB zostały zdiagnozowane obszary działalność CSR MiŚOT oraz zdefiniowano cztery filary do których te działania zostały przypisane.

W wyniku w/w działań powstał unikalny branżowy Kodeks CSR dla branży małych firm telekomunikacyjnych. Popularyzacja i promocja aktywności MiŚOT w obszarze CSR jest realizowana na wielu płaszczyznach: w mediach, podczas naszych Zjazdów i w kontaktach z przedsiębiorcami i organami państwa.

Wynikiem inicjatywy jest również przyznanie corocznego tytułu Tele.Odpowiedzialny Roku. Wyłoniony przez Kapitułę zwycięzca otrzyma najnowszego iPADA, a dodatkowo trzy wyróżnione działania zostaną nagrodzone czytnikami KINDLE.

~~~~

W niniejszym artykule chcemy przedstawić pierwszego lokalnego operatora, którego lokalna inicjatywa przyniosła korzyści dla społeczności. 

ALT-KOM, podkarpacki operator telekomunikacyjny (siedziba w Dubiecku), powstał na początku 2009 roku. Podstawowym zakresem działalności firmy jest świadczenie usług dostępu do sieci Internet z wykorzystaniem technologii światłowodowej oraz lokalnych sieci przewodowych LAN. Ponadto ALT-KOM jedynym okolicznym dostawcą Internetu, który oferuje możliwość podłączenia internetu światłowodowego w technologi FTTH umożliwiającej transmisję od centrali operatora prosto do domu przez światłowód.

Firma traktuje priorytetowo szczególnie te projekty , które przyczyniają się do zapobiegania tzw. „wykluczeniu cyfrowemu” czyli projekty zorientowane na zapewnienie dostępu do sieci Internet dla miejscowości oddalonych od aglomeracji miejskich, dla których dostęp do Internetu jest bardzo ważnym czynnikiem rozwoju lokalnego i pozwala na większą konkurencyjność lokalnych firm.

ALT-KOM zrealizował projekt pt. „AKTYWNA TABLICA” dla szkołach podstawowych w gminach: Dubiecko, Krzywcza oraz w szkole podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Leżajsku, wraz z nadejściem nowego roku szkolnego. Inicjatywa polegała na montażu 10 monitorów interaktywnych 68 cali oraz 2 tablic interaktywnych wraz z projektorami.

Modernizacja zasobów szkół to ważny aspekt przygotowania placówek do pełnienia ich roli i kształcenia młodszych pokoleń. Tablice otwierają one nowe możliwości edukacyjne,  których uczeń wcześniej nie doświadczył. Można wykorzystywać je z podłączonym laptopem jako wyświetlacze zdjęć i filmów, ale również do pisania, rysowania bądź sterowania dotykowo.

~~~~

Wasza firma może również być Tele.Odpowiedzialna!

ZGŁOŚ UDZIAŁ!

Wielka Gala Tele.Odpowiedzialnych odbędzie się na Zjeździe MiŚOT i XXV Konferencji KIKE w Łodzi!
Zapraszamy!

Tele.Odpowiedzialni są wśród nas #1
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Skomentuj

Current day month ye@r *

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij "Akceptuję".
Polityka prywatności