Targi CES: 10G – kolejny wielki skok na łączność szerokopasmową Aktualności

Super Fast Light Beams

 

Branżę szerokopasmowego internetu czeka ogromny postęp dzięki platformie, która będzie wyprzedzać popyt konsumpcyjny i innowacyjność – za kilka lat nadejdzie 10G! 

NCTA (The Internet & Television Association), CableLabs i Cable Europe przedstawiły wizję dostarczania sieci 10-gigabitowych lub 10G jako potężną, wydajną pod względem kapitałowym platformę technologiczną, której prędkośc z obecnych 1 gigabitowej wzrośnie do prędkości 10 gigabitów na sekundę. To przyszłość dla konsumentów w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie. Aby wesprzeć wdrożenie, Intel dostarczy 10 gigabitową technologię z infrastruktury sieciowej do naszych domów za pomocą swoich branżowych rozwiązań. 

Operatorzy kablowi w USA, których sieci obecnie przekraczają obecnością 85 procent domów w USA, w tym Comcast, Charter, Cox, Mediacom, Midco i inne – oraz operatorzy międzynarodowi, w tym Rogers, Shaw Communications, Vodafone, Taiwan Broadband Communications, Telecom Argentina, Liberty Global i inni, wdrażają nową inicjatywę 10G i prowadzone są już testy laboratoryjne, a próby w terenie rozpoczną się w 2020 roku.

10G to obietnica szybszych prędkości, większej pojemności, mniejszych opóźnień i większego bezpieczeństwa. Umożliwi i pomoże w pełni zrealizować szeroką gamę nowych usług i oraz zastosowań aplikacji, które zmienią sposób, w jaki miliony konsumentów, firm i innowatorów wchodzą w interakcje ze światem.

[źródło: businesswire.com, za telko.in]

Targi CES: 10G – kolejny wielki skok na łączność szerokopasmową
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Skomentuj

Current day month ye@r *

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij "Akceptuję".
Polityka prywatności