Społeczeństwo informacyjne w Polsce. Wyniki badań statystycznych z lat 2014-2018 Aktualności

SeriesArrow3A

 

Pod pojęciem technologii informacyjnych i komunikacyjnych (w skrócie ICT, z ang. Information and communication technologies), zwanych zamiennie technologiami informacyjno-telekomunikacyjnymi, teleinformatycznymi lub technikami informacyjnymi kryje się rodzina technologii przetwarzających, gromadzących i przesyłających informacje w formie elektronicznej.

Publikacja „Społeczeństwo informacyjne w Polsce” prezentuje wyniki badań z lat 2014-2018 z zakresu wykorzystania technologii informacyjno-komunikacyjnych w przedsiębiorstwach, gospodarstwach domowych i przez osoby indywidualne. Tegoroczna edycja wzbogacona została o dane pochodzące z badania  SSI-10 – Wykorzystanie technologii informacyjno-komunikacyjnych w gospodarstwach domowych i wśród osób indywidualnych na poziomie obszarów funkcyjnych objętych narzędziem Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Ponadto rozszerzono zakres informacji na temat dostępności usług cyfrowych w jednostkach administracji publicznej. Zaprezentowano również porównanie danych SSI-10 z danymi Urzędu Komunikacji Elektronicznej dotyczącymi szerokopasmowego dostępu do Internetu w gospodarstwach domowych.

Z raportem GUS można zapoznać się tutaj. 

[źródło: stat.gov.pl]

 

Społeczeństwo informacyjne w Polsce. Wyniki badań statystycznych z lat 2014-2018
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Skomentuj

Current day month ye@r *

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij "Akceptuję".
Polityka prywatności