SLIX – najszybszy dla najlepszych? Internet, Inwestycje, Nowości, Technologia

Diverse Young Adults

SLIX to nazwa superszybkiej sieci, która powstała w Singapurze. Została stworzona, by usprawnić i ułatwić życie tamtejszym studentom i ludziom nauki. Kto wie, może wkrótce dotrze na nasz kontynent, a później do naszych domów?

SLIX dosłownie oznacza SingAren-Lightwave Internet Exchange, zaś SingAren - Singapore Advanced Research and Education Network. Jak widać po samej nazwie, nie jest to byle co. By ułatwić pracę uczonym, przeznaczono na nią 12 mln dolarów. Na razie SLIX ma za zadanie pomóc studentom i naukowcom w transferze i pobieraniu danych.

Superszybka sieć faktycznie może okazać się bardzo pomocna – dzięki niej w ciągu sekundy można przesłać 12,5 GB danych! Przyda się także przy tworzeniu kopii zapasowych dużych ilości danych na serwerach i w usługach chmurowych. Gdy zachodzi potrzeba stworzenia kopii zapasowej całego dysku z danymi, jest to zadanie dla SLIX. Przy zwykłej prędkości zajęłoby to kilka dni, jednak tym razem – zaledwie kilka godzin!

Singapurscy naukowcy chętnie podzielą się swoim wynalazkiem. Z dobrodziejstw szybkiego internetu już za niedługo będą mogły skorzystać także inne ośrodki naukowe, jak AARNet w Australii czy japoński NICT.

Wydawać się może, że 100GBps to olbrzymia prędkość. Cóż, według deklaracji twórców SLIX, przepustowość zostanie zwiększona do 400GBps! Nadal nieprzekonany? W klasyfikacji szybkości sieci  na świecie prowadzi Korea Południowa. Przeciętna szybkość to 23 Mbps…

 

Źródło:PC World

SLIX – najszybszy dla najlepszych?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Skomentuj

Current day month ye@r *

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij "Akceptuję".
Polityka prywatności