„Skup” złodziei kabli! Bezpieczeństwo, Internet, Prawo i Telekomunikacja

8d9c3473afe96469564382a89693dba4

Dolnośląscy policjanci walczą z kradzieżami kabli telekomunikacyjnych. Podczas akcji „Skup” skontrolowali blisko 170 punktów skupu metali kolorowych. W jednym z nich znaleziono kable mogące pochodzić z przestępstwa – ogłasza Gazeta Wrocławska.

Działania policji objęły tereny kilku dużych powiatów. Funkcjonariusze z Jeleniej Góry, Wałbrzycha, Lubina, Lwówka Śląskiego, Zgorzelca i Wrocławia skontrolowali blisko 170 punktów skupu metali kolorowych, a także osoby mogące przewozić skradzione kable bądź inne elementy telekomunikacyjne w celu sprzedaży na złom.

- Celem działań było również znalezienie i zabezpieczanie w punktach skupu złomu przedmiotów pochodzących z przestępstw i docieranie do sprawców kradzieży. Policjantów wspomagali również specjaliści z dużych firm telekomunikacyjnych – powiedział st. asp. Łukasz Dutkowiak z dolnośląskiej policji.

Póki co, kable mogące pochodzić z kradzieży znaleziono tylko w jednym ze skontrolowanych punktów.

 

Źródło: Gazeta Wrocławska
Zdjęcie: sfora.pl

„Skup” złodziei kabli!
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Skomentuj

Current day month ye@r *

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij "Akceptuję".
Polityka prywatności