Sieć wi-fi jako źródło elektryczności Internet, Nowości, Technologia

187bzswqhpil0jpg

Bezprzewodowy Internet został po raz pierwszy wykorzystany jako źródło elektryczności. Dzięki pomysłowości amerykańskiego doktoranta, sieć wi-fi zasiliła mały aparat fotograficzny. – informuje IAR.

Naukowcy od dawna zastanawiają się, jak wykorzystać bezprzewodowy Internet do przesyłu nie tylko danych, ale także energii. Jest to trudne, ponieważ nadajniki wysyłają dane nieregularnie na różnych częstotliwościach i te przerwy w emisji uniemożliwiają przesył energii w większych porcjach.

Teraz Vamsi Talla, doktorant z Uniwersytetu Waszyngtońskiego w Seattle, zmodyfikował nadajniki wi-fi, aby w trakcie tych przerw emitowały one szum. Dzięki temu ilość przesyłanej i odbieranej energii wystarczyła, aby zasilić bezprzewodowo mały aparat fotograficzny, który zaczął wykonywać zdjęcia – jedną klatkę co 35 minut.

Według wynalazców, nowy system power-over-wf-wi to przyszłość zasilania niektórych urządzeń elektronicznych, których jest coraz więcej w domach i w biurach.

Źródło: IAR
Zdjęcie: brazile.education

Sieć wi-fi jako źródło elektryczności
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Skomentuj

Current day month ye@r *

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij "Akceptuję".
Polityka prywatności