Relacja z Konferencji MiŚOT Meeting [22-24.10.2018] Aktualności, Wydarzenia

banner 960x350

Odbywająca się w dniach 22-24 października 2018 r. w hotelu Windsor w Jachrance Konferencja MiŚOT Meeting była wyjątkowym wydarzeniem: minęło 10 lat od powstania iNET Group i Stowarzyszenia e-Południe, a ICT Professional obchodził swoje 5-lecie. MiŚOT Meeting był niepowtarzalnym spotkaniem urodzinowym w gronie MiŚOT!  

Dzień 0 – Warsztaty i Before Party

MiŚOT-owe warsztaty w przeddzień konferencji w tej edycji były wyjątkowo liczne – w formie bezpośredniej interakcji, w celu poszerzenia doświadczeń – kilkanaście warsztatów prowadzonych było, aż w 9 salach jednocześnie. Odbyły się też tradycyjne Konsultacje GRAP (KIKE).

Omawiane tematy to między innymi:

 • Jak skutecznie ubezpieczać biznes operatorski

 • Wykorzystanie połączeń VPN do zarządzania MikroTik RouterOS

 • [MdO] Dzień dobry q in q!

 • Twoja firma w internecie

 • Sposoby zawierania umów z abonentami

 • Formy prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce

 • Windykacja – fakty i mity

Wieczorem uczestnicy wzięli udział w konkursie wiedzy na temat e-Południa, EPIX-a, iNET Group i ICT Professional. Następnie organizatorzy wraz z firmą SGT zaprosili uczestników na Before Party, podczas którego uczestnicy mieli okazję posłuchać koncertu zespołu rockowego Osada Vida i nabrać ochoty i energii na kolejny dzień konferencji, który obfitował w moc urodzinowych atrakcji i prelekcji.

Dzień I

Pierwszy dzień konferencji rozpoczął się MiŚOT-owym Odlotem – czyli uroczystym wypuszczeniem balonu stratosferycznego. Po odlocie, uczestnicy z energią ruszyli w kierunku sal prelekcyjnych.

Wyjątkowa atmosfera spotkań sprzyjała integracji środowiska, a jednocześnie szła w parze z dużą ilością zdobywanych informacji. W pogłębianiu wiedzy sprzyjał szczególny dobór tematyki prezentacji i prelekcji.

Ponadto, podczas trwania całej konferencji, do dyspozycji uczestników był jak zawsze MeetMeRoom, gdzie mogli w spokoju pracować lub prowadzić rozmowy w kuluarach. Zgodnie z motywem przewodnim konferencji, uczestnicy mogli ponownie poczuć się jak dzieci – czy to za sprawą zajadania się popcornem i kolorową watą cukrową, czy to malując sobie twarz, czy zadzierając głowy do góry, podziwiając klaunów na szczudłach. :)

MiŚOT Meeting to 2 dwa dni solidnej dawki wiedzy i wymiany doświadczeń operatorskich oraz sale z wykładami, prelekcjami i panelami – na scenie i w pobliżu niej ponad 30-tu prelegentów i zaproszonych gości, blisko 50 prelekcji i wykładów merytorycznych. Dyskusje i panele dotyczyły m.in.:

 • Strategii sukcesu MiŚOT,

 • Mattebox – interaktywnej telewizji nowej generacji,

 • Projektów KIKE,

 • Instrumentów finansowych dedykowanych Operatorom telekomunikacyjnym,

 • Jak profesjonalnie realizować usługi transmisji na przykładzie EPIX MDO,

 • Ultra HD 4K oraz gęsty transkoding AVC dla operatora OTT/IPTV/CABLE

Impreza wieczorna

Zwieńczeniem pierwszego dnia konferencji była, jak zwykle, impreza xBEST Party. Rozpoczęła się uroczystą kolacją i Galą Tele.Odpowiedzialni, która stanowiła uhonorowanie operatorów za ich działania zgodne z branżowym kodeksem odpowiedzialności społecznej. Serdecznie gratulujemy wszystkim wyróżnionym!

Tele.Odpowiedzialni to inicjatywa, która wspiera przedsiębiorców branży ISP w prowadzeniu działań zgodnie z zasadami CSR. To inwestycja korzystna dla wszystkich uczestników rynku – podnosi standardy relacji biznesowych, wspiera innowacyjność, szczególnie poprzez rozwój nowych produktów i usług społecznych i środowiskowych, ponadto ogranicza negatywny wpływ działalności przedsiębiorstw na środowisko naturalne, a także wzmacnia relacje ze społecznością, w której funkcjonuje przedsiębiorstwo.

Podczas wieczoru otwarte zostały trzy strefy integracji – strefa głośnej rozrywki, strefa cichych atrakcji i 3S Strefa Ambicji. Uczestnicy mogli zatem dowolnie wybierać, czy chcą spędzić wieczór na spokojnych rozmowach w kuluarach, grając w bilard i kręgle z grupą 3S, brać udział w pokazie barmańskim i sączyć kolorowe drinki, czy spróbować swoich sił w kasynie. Wielu z nich wybrało oczywiście strefę głośnej rozrywki, gdzie po uroczystej kolacji i gali, rozpoczęły się atrakcje muzyczne i nie tylko.

Najpierw, w rewelacyjny nastrój wprowadzili uczestników standuperzy – Wiola Walaszczyk i Tomasz Jachimek, rozśmieszając do łez podczas ich występu pt. “Handlarze czasem”.

Następnie, rozbawieni uczestnicy ruszyli w stronę dziewczyn z… majtkami z Sosnowca! Wierzcie lub nie, ale sosnowiecka bielizna zrobiła taką furorę, że kolejka do nich ciągnęła się jak za czasów PRL-u. ;)

W międzyczasie, za sprawą ICT Professional, na scenę weszła główna gwiazda wieczoru – metalowy zespół EIER! Nie tylko muzycy dali czadu na scenie. Ich energetyczna muzyka z nowego krążka skutecznie pobudziła wszystkich operatorów, którzy po raz pierwszy w historii Meetingu ruszyli… w pogo! Nie zabrakło znanych z koncertów metalowych ścian śmierci, headbangingu i… rzucania się na balony! ;)

Po koncercie, na scenę wskoczył najbardziej energetyczny DJ w historii i rozpoczął trwającą do rana videodyskotekę. Uczestnicy nie schodzili z parkietu i świetnie bawili się zarówno przy kawałkach starych, nowych, latino, jak i rock – każdy znalazł coś dla siebie.

Dzień II

Drugi dzień Konferencji rozpoczął się bardzo intensywnie: od Biegu MiŚOT, dopisała frekwencja i forma – chociaż pogoda wtedy nie rozpieszczała. Dzień przepełniony był również merytorycznymi rozmowami – same konkrety! Dyskutowano na temat przyszłości branży MiŚOT. W agendzie znalazły się stałe bloki tematycznem jak i całkiem nowe i gorące tematy z branży ICT. Sprawdzone bloki tematyczne, jak i najświeższe tematy z branży ICT oraz po raz pierwszy niemerytoryczna ścieżka inspirowana cyklem z ICT Professional – “Operatorzy po pracy”.

Podczas meetingu przedstawiono najnowsze informacje nt. prowadzonych projektów MiŚOT. Pojawiły się również przykłady wdrożeń z życia lokalnych operatorów i ważne dla środowiska zagadnienia prawne. Mówiono o trendach w telekomunikacji, a partnerzy Konferencji podzielili się najnowszymi dostępnymi technologiami.

MiŚOT Meeting, jak zawsze cieszył się ogromnym zainteresowaniem – wzięło w nim udział prawie 700 Uczestników. Wśród głosów uczestników często pojawia się opinia, że była to najlepsza konferencja do tej pory!

My natomiast jesteśmy bardzo ciekawi, co Wy sądzicie o minionej konferencji. Bardzo zależy nam na Waszej opinii.

Podziel się z nami swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi konferencji i wygraj Kindle Paperwhite!

 Podziel się opinią!

Relacja z Konferencji MiŚOT Meeting [22-24.10.2018]
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Skomentuj

Current day month ye@r *

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij "Akceptuję".
Polityka prywatności