Ruszył projekt MC: „Otwarte dane plus” Aktualności

polska-internet-26-lat-temu

 

Projekt „Otwarte dane plus” uzyskał pozytywną ocenę Centrum Projektów Polska Cyfrowa – Instytucji Pośredniczącej dla Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Jest to kontynuacja naszego projektu „Otwarte dane – dostęp, standard, edukacja”.

W ramach projektu utworzymy Laboratorium Otwartych Danych, czyli ośrodek analityczny ułatwiający otwieranie danych w poszczególnych urzędach i prowadzący badania dotyczące ponownego wykorzystywania otwartych danych. Zadbamy też o jakość danych udostępnianych przez urzędy na stronie dane.gov.pl i sam portal. Powstanie Akademia otwartych danych – kursy dla dysponentów danych zajmujących się udostępnianiem i wykorzystywaniem danych publicznych.

Otworzymy przez API kolejne bazy, w tym: Informatyczny System Obsługi Budżetu Państwa (TREZOR) z Ministerstwa Finansów, Centralny Wykaz Obiektów Hotelarskich (CWOH), Centralny Wykaz Przewodników Górskich (CWPG), Centralny Wykaz Organizatorów Szkoleń dla Kandydatów na Przewodników Górskich (CWOS) z Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz zmodernizowane i uzupełnione zakresowo Dziedzinowe Bazy Wiedzy (DBW) z Głównego Urzędu Statystycznego.

Łączna wartość przyznanego dofinansowania to 32 425 837,46 PLN.

Projekt będzie realizowany w ramach Działania 2.3 Cyfrowa dostępność i użyteczność informacji sektora publicznego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, poddziałania 2.3.1 „Cyfrowe udostępnienie informacji sektora publicznego ze źródeł administracyjnych i zasobów nauki” II Osi Priorytetowej Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014 -2020.

[źródło: MC]

Ruszył projekt MC: „Otwarte dane plus”
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Skomentuj

Current day month ye@r *

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij "Akceptuję".
Polityka prywatności