POPC: 3 mld zł dla zwycięzcy? Internet, Inwestycje, Konkursy, Nowości

mercados

Nawet 3 mld zł może być do wzięcia w drugim konkursie na wsparcie inwestycji w sieci szybkiego internetu w programie „Polska Cyfrowa” – pisze „Rzeczpospolita”.

Dziś rano minister administracji i cyfryzacji Andrzej Halicki miał podsumować dotychczasowe inwestycje w sieci szerokopasmowego dostępu do internetu oraz aukcję częstotliwości LTE. Także do dzisiaj Urząd Komunikacji Elektronicznej ma ogłosić listę zwycięzców w aukcji, w której suma ofert sięgnęła 9,2 mld zł.

Według prognozy „Rzeczpospolitej”, minister Andrzej Halicki ma również zapowiedzieć drugi konkurs na wsparcie inwestycji w sieci dostępowe z wartego ponad i mld euro programu „Polska Cyfrowa”. Jak informuje gazeta, jego wartość będzie naprawdę duża. W konkursie tym operatorzy będą mogli  liczyć najprawdopodobniej na aż 3 mld zł. Dla porównania, w pierwszym konkursie z pierwszej osi PO „PG” ogłoszonym pod koniec września, do wzięcia jest 600 mln zł.

Źródło: Rzeczpospolita
Zdjęcie: jascongroup.com

POPC: 3 mld zł dla zwycięzcy?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Skomentuj

Current day month ye@r *

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij "Akceptuję".
Polityka prywatności