Podsumowanie Ogólnopolskiej Konferencji Operatorów Komunikacji Elektronicznej oraz VII Forum Telewizji Lokalnych Wydarzenia

PIKE2018Wtorek-1638

 

W dniach od 14 do 16 maja 2018 roku, w Hotelu Copernicus w Toruniu odbyła się Ogólnopolska  Konferencja Operatorów Komunikacji Elektronicznej oraz VII Forum Telewizji Lokalnych, zorganizowane przez Polską Izbę Komunikacji Elektronicznej i Fundację Wspierania Rozwoju Komunikacji Elektronicznej PIKSEL. Udział w konferencji, forum i wystawie wzięło ponad 450 osób, reprezentujących kilkadziesiąt firm sektora medialnego i telekomunikacyjnego.

Konferencja rozpoczęła się Walnym Zgromadzeniem Członków PIKE, a po nim nastąpiło Uroczyste Otwarcie, w którym udział wzięli m.in. wiceprzewodnicząca sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu poseł Iwona Śledzińska-Katarasińska, przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji minister Witold Kołodziejski oraz przewodniczący Rady Mediów Narodowych – Krzysztof Czabański.

Witając uczestników w imieniu władz miasta Torunia prezydent Michał Zaleski podkreślił, iż jest to już kolejna Konferencja PIKE odbywająca się w mieście Kopernika. Jerzy Straszewski, prezes PIKE, poinformował, iż zbliża się jubileusz 30-lecia branży telewizji kablowej, którego obchody będą za rok. Podkreślił, iż obecna konferencja jest jedną z najliczniejszych z dotychczasowych wiosennych konferencji organizowanych przez PIKE i wyróżnia się ilością obecnych zaproszonych gości, w tym ministrów oraz regulatorów rynku.

W tegorocznej edycji Konferencji i Forum miało miejsce 6 dyskusji panelowych, 6 prezentacji i 6 warsztatów dla operatorów i nadawców lokalnych. Poruszano tematy dotyczące między innymi konsolidacji na rynku mediów, finansowania telewizji lokalnych w Polsce, prawa autorskiego czy kontentu filmowego w świecie cyfrowym. Omówione zostały także zagadnienia związane z nowymi wyzwaniami rynku telekomunikacyjnego, budową sieci 5G i cyberbezpieczeństwem.

Podczas uroczystej Gali PIKE rozstrzygnięta została XV edycja Konkursu dla Telewizji Lokalnych „To Nas Dotyczy”. Tegorocznymi laureatami zostali: Telewizja Toya z Łodzi, Telewizja Horyzont ze Słubic, Wielkopolska Telewizja Kablowa z Poznania i Telewizja Regionalna z Bielsko-Białej.

Na jesienną 45. Międzynarodową Konferencję i Wystawę PIKE 2018 zapraszamy w dniach 8‑10 października do Łodzi!

 

Podsumowanie Ogólnopolskiej Konferencji Operatorów Komunikacji Elektronicznej oraz VII Forum Telewizji Lokalnych
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Skomentuj

Current day month ye@r *

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij "Akceptuję".
Polityka prywatności