Odwołanie postępowania na operatora DSS Infrastruktura, Internet, Inwestycje, Prawo i Telekomunikacja

normal_glowna_8f8d90e8b766d373fb8d0819259aa072

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego udostępnił informację o odwołaniu postępowania na „Pełnienie funkcji operatora infrastruktury Dolnośląskiej sieci Szerokopasmowej, w tym rozbudowę i eksploatację sieci”.  Niedawno województwo poinformowało, że nie zamierza podpisać umowy z firmą Fonbud.

W uzasadnieniu opublikowanym na stronie internetowej urzędu, powołuje się on na art. 9 ust.1 ustawy o koncesji na roboty budowlane lub usługi, który przewiduje, że koncesjodawca może odwołać postępowanie, o ile zaistnieją okoliczności przewidziane w ogłoszeniu o koncesji.

W przypadku DSS dotyczy to okoliczności która powoduje, że prowadzenie postępowania nie leży w interesie  publicznym lub w interesie koncesjodawcy oraz sytuacji, gdy wystąpi wada lub okoliczność uniemożliwiająca zawarcie ważnej umowy koncesji.

Podstawą podjęcia decyzji o odwołaniu postępowania była potrzeba rozszerzenia wymagań w specyfikacji postępowania przetargowego o elementy zwiększające gwarancję realizacji ustawowych zadań jest w ramach e-administracji.

W obecnej sytuacji Urząd Marszałkowski planuje wyłączenie zakupu części aktywnej dla DSS z postępowania na operatora infrastruktury.

 

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego
Zdjęcie: lexplay.pl

Odwołanie postępowania na operatora DSS
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Skomentuj

Current day month ye@r *

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij "Akceptuję".
Polityka prywatności