Najcenniejsze marki na świecie. Giganty technologiczne wysoko w rankingu Aktualności, Internet, Ranking, Technologia, Technologie

Jak co roku Brand Finance Global 500 opublikował ranking najbardziej wartościowych i mocnych marek. Na szczycie listy znalazła się marka Amazon, której wartość wzrosła do 200 miliardów dolarów. Wysoko w rankingu znalazły się inne giganty technologiczne.

Wyniki tegorocznego raportu zaprezentowano podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos. Kolejny rok z rzędu ranking najcenniejszych marek wygrał Amazon. Jego wartość wzrosła o 17,5 proc., z kwoty 187,9 mld dol. do aż 200 miliardów dolarów. Twórcy zestawienia podkreślają, że to  najwyższa wycena, jaką kiedykolwiek uzyskał jakikolwiek brand w historii zestawienia Brand Finance.

Wysoko w rankingu znalazły się inne firmy technologiczne. Na drugim miejscu uplasowało się Google (wycena 159,7 mld dol.), a na trzecim Apple. Microsoft i Samsung utrzymały zeszłoroczne pozycje, zamykając zwycięską piątkę.

Na siódmym miejscu znalazł się Facebook z wyceną na poziomie 79,8 mld dol. Dziesiątkę zamyka chiński Huawei, wyceniony na 65 mld dol. (skok z miejsca 12.).

 

Źródło: wirtualnemedia.pl

 

 

Najcenniejsze marki na świecie. Giganty technologiczne wysoko w rankingu
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Skomentuj

Current day month ye@r *

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij "Akceptuję".
Polityka prywatności