Multiscreening, czyli co najczęściej wybierają Polacy Bez kategorii

424782-cloud-computing

Z badań przeprowadzonych przez dom mediowy Mindshare wynika, że aż 70 procent Polaków korzysta jednocześnie z kilku urządzeń do śledzenia informacji i rozrywki. Multiscreening, czyli jednoczesne korzystanie z tabletu i telewizora lub telefonu komórkowego albo komputera i telewizora, cieszy się coraz większą popularnością wśród internautów.

W latach 2013-2014 najpopularniejszym połączeniem był zestaw laptop – telewizor. Obecnie jest to zestaw telewizor i smartfon (w czasie oglądania telewizji niemal połowa ankietowanych przyznała się do korzystania w tym czasie ze smartfona). Na drugim miejscu znajduje się połączenie laptop i telewizor, do takiego połączenia przyznało się 43 procent badanych. 40 procent przyznało się do jednoczesnego używania komórki oraz laptopa.

Sprzed głównego urządzenia najczęściej odciągają użytkowników najnowsze informacje, których akurat szukają w sieci, szukania wiadomości o produkcie, który akurat jest oglądany w jakimś programie telewizyjnym lub zwyczajnie – w międzyczasie jednocześnie ktoś ogląda telewizję i korzysta z mediów społecznościowych.

Co użytkownicy najczęściej robią na drugim ekranie? Oto krótkie podsumowanie: 44 procent badanych zaczyna oglądać wideo na jednym urządzeniu, a kończy na drugim, 43 procent zerka na informacje o wydarzeniach w Internecie, 39 procent szuka w sieci informacji związanych z tym, co akurat jest w telewizji, 37 procent przebywa w międzyczasie na portalach społecznościowych.

Źródło: Rzeczpospolita

Multiscreening, czyli co najczęściej wybierają Polacy
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Skomentuj

Current day month ye@r *

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij "Akceptuję".
Polityka prywatności