MSS gotowa dopiero w listopadzie Infrastruktura, Internet, Inwestycje

shutterstock-64908001.1000

Zarząd województwa małopolskiego wyraził zgodę na zmianę terminu zakończenia realizacji projektu Małopolska Sieć Szerokopasmowa (MSS), realizowanego w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013, z  30 września 2015 roku na 30 listopada 2015 roku – poinformował Hyperion.

To już druga prolongata dla tego projektu, na jaką zgodził się zarząd województwa małopolskiego. Pierwotnie budowa MSS miała zostać sfinalizowana pod koniec czerwca tego roku, ale w ubiegłym roku spółka uzyskała odroczenie na trzy miesiące, co okazało się terminem zbyt krótkim.

W ramach realizacji projektu MSS powstaje sieć światłowodowa na terenie województwa małopolskiego o długości 3 150 km, z czego około 850 km to sieć szkieletowa, a 2 300 km – sieć dystrybucyjna, w skład której wejdzie 19 węzłów szkieletowych oraz 246 węzłów dystrybucyjnych.

Warto jednak zaznaczyć, że choć cała sieć ma mieć ponad 3 tys. km, to około 1800 km zostało wydzierżawione od Orange Polska na zasadach IRU.

Źródło: Hypeiron, TELKO.in
Zdjęcie: expressilustrowany.pl

MSS gotowa dopiero w listopadzie
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Skomentuj

Current day month ye@r *

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij "Akceptuję".
Polityka prywatności