Ministerstwo Cyfryzacji powołało Radę ds. Kościołów i związków wyznaniowych Aktualności, Prawo i Telekomunikacja

mc

 

Ministerstwo Cyfryzacji powołało Radę ds. Kościołów i związków wyznaniowych, której zadaniem będzie udzielanie pomocy w rozwiązywaniu problemów związanych z ochroną danych osobowych.

Przewodniczący rady dr Maciej Kawecki powiedział:

Inicjatywa powołania rady urodziła się tak naprawdę po stronie Kościołów, które kierowały do nas pytania i wskazywały na potrzebę dialogu w tym zakresie. Otrzymujemy wiele sygnałów od różnych Kościołów i związków wyznaniowych dotyczących problemów z ochroną danych, właściwością Kościołów czy podziałem kompetencji pomiędzy Kościołem a organami państwowymi. Tych obszarów będą dotyczyć posiedzenia rady

Rada została powołana 30 stycznia 2019 r. na podstawie zarządzenia Ministra Cyfryzacji i ma na celu zdiagnozowanie obszarów związanych z przetwarzaniem danych przez Kościoły i związki wyznaniowe, które mogą wymagać wsparcia legislacyjnego Ministra Cyfryzacji.

[źródło: gazetaprawna.pl]

Ministerstwo Cyfryzacji powołało Radę ds. Kościołów i związków wyznaniowych
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Skomentuj

Current day month ye@r *

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij "Akceptuję".
Polityka prywatności