LTE wkrótce wyprze 3G Internauci, Internet, Technologia

pobrany plik

Według najnowszego raportu Ericsson Mobility Report, w ciągu najbliższych 5 lat nastąpi gwałtowny wzrost popularności technologii LTE. Równoznaczne jest to z utratą zainteresowania użytkowników technologią 3G. Do 2020 roku liczba subskrypcji LTE zwiększy się o 3,1 mld sztuk.

Najszybszy rozwój LTE można zaobserwować w rejonie Azji Południowo-Wschodniej. To właśnie tam w ciągu 5 lat przybędzie 1,8 miliarda kart SIM działających w tej technologii. Stanowi to ponad 60% ogólnej liczby nowych subskrypcji LTE, szacowanych w skali globalnej przez Ericsson na 3,1 miliarda do 2020 roku. W ciągu najbliższych 5 lat liczba kart SIM działających wyłącznie w oparciu GSM/EDGE spadnie aż o 2,9 mld.

Najwolniej proces przechodzenia na technologię LTE przebiega w regionie Europy Środkowej, ponieważ właśnie tu znaczna część użytkowników korzysta z przestarzałej technologii 3G. Warto jednak podkreślić, że zarówno w Europie Środkowej, jak i na Bliskim Wschodzie, technologia LTE znajduje się dopiero w początkowej fazie rozwoju, w odróżnieniu od Ameryki Północnej i Europy Zachodniej – tam LTE z powodzeniem działa od kilku lat.

Tak intensywnemu rozwojowi sieci LTE oraz spadkowi popularności 3G towarzyszy również rosnąca pozycja HSPA, które do 2020 roku stanie się najpopularniejszą technologią przesyłania danych w rejonach rozwijających się, m.in. w Afryce, Europie Środkowej i Ameryce Południowej, zdobywając w tym czasie ok. 2,3 miliarda nowych kart SIM działających w tej technologii.

Możemy spodziewać się zatem, że mobilny tranfer danych będzie rósł do 2020 roku średniorocznie  o 40%. Bez wątpienia wpływa na to także popularyzacja smartfonów, na które w 2020 roku będzie przypadać 70% ruchu danych w sieciach mobilnych.

 

Źródło: TELKO.in
Zdjęcie: ltnglobal.com

LTE wkrótce wyprze 3G
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Skomentuj

Current day month ye@r *

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij "Akceptuję".
Polityka prywatności