Który z polskich operatorów oferuje najszybszy internet? Zestawienie SpeedTest.pl Aktualności, Internet

 

Portal diagnostyczno-informacyjny SpeedTest.pl opublikował ranking polskich operatów w 2019 r. Najszybszy internet stacjonarny oferowała Inea, natomiast T-Mobile mobilny.

W opracowaniu zestawienia brano pod uwagę prędkość pobierania danych. Z zebranych informacji wynika, że najszybszy internet w ubiegłym roku oferowała Inea. Użytkownicy tej sieci w ubiegłym roku wykonali ponad 706 tys. testów. Średnia prędkość pobierania danych wyniosła w skali roku 131,22 Mbit/s. Na kolejnych miejscach znalazły się Toya, UPC i Vectra.

speedtest_pl-2019-1

 

Jeśli zaś chodzi o internet mobilny, w tej kategorii zwycięzcą okazało się T-Mobile.

Warto dodać, że pomiary te były wykonywane w zasięgu sieci 3G oraz 4G w aplikacjach mobilnych SpeedTest.pl. T-Mobile na podstawie ponad 347 tys. pomiarów uzyskało średnią prędkość pobierania danych 22,69 Mit/s. Na drugim miejscu znajdują się ex aequo Play i Orange z wynikami odpowiednio 21,84 Mbit/s i 21,81 Mbit/s. Za nimi uplasował się Plus z wynikiem 16,72 Mbit/s.

speedtest_pl-2019-4

 

T-Mobile triumfuje również jako dostawca najszybszego mobilnego internetu LTE w roku 2019, uzyskując wynik 26,20 Mbit/s na podstawie ponad 287 tys. pomiarów. Drugie miejsce należy ex aequo do Orange (25,10 Mbit/s) i Play (24,85 Mbit/s), a na czwartym miejscu znalazł się Plus (18,76 Mbit/s).

speedtest_pl-2019-7

 

Źródło: Wirtualne Media

Fot. Pixabay

 

Który z polskich operatorów oferuje najszybszy internet? Zestawienie SpeedTest.pl
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Recent Comments

  1. Robert

    Dla mnie osobiście Toya jest najlepszym wyborem, super prędkość

Skomentuj

Current day month ye@r *

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij "Akceptuję".
Polityka prywatności