Kampania „Koduj z UKE” zwycięzcą międzynarodowego konkursu zorganizowanego przez ITU Aktualności

uke

 

Projekt “Koduj z UKE” zwyciężył w konkursie ITU Innovation Challenge, zorganizowanym w ramach corocznego wydarzenia ITU Telecom World 2019. Do udziału w konkursie zaproszono szerokie grono interesariuszy, a projekty zgłaszane były w trzech kategoriach: Ecosystem Best PracticeDigital Change-Maker oraz Smart Communities. „Koduj z UKE” nagrodzono w pierwszej z nich. Jury złożone z ekspertów w sektorze ICT wybrało inicjatywy najbardziej kreatywne i przyczyniające się do zrównoważonego rozwoju cyfrowego w danej społeczności.

„Koduj z UKE” to projekt, którego celem jest przygotowanie najmłodszego pokolenia do funkcjonowania w świecie nowych technologii. W jego ramach dzieci, pod okiem wykwalifikowanych trenerów UKE, mają okazję nabyć niezbędne w dzisiejszych czasach cyfrowe kompetencje, jakimi są podstawy kodowania.

Jury uznało, że „Koduj z UKE” wpisuje się idealnie w założenia kategorii Ecosystem Best Practice i jest przykładem działania, które z łatwością można powielać. Budowanie umiejętności cyfrowych należy do priorytetów UKE, a wyróżnienie w konkursie ITU Innovation Challenge przyczyni się niewątpliwie do dalszej promocji działań UKE.

[źródło: UKE]

Kampania „Koduj z UKE” zwycięzcą międzynarodowego konkursu zorganizowanego przez ITU
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Skomentuj

Current day month ye@r *

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij "Akceptuję".
Polityka prywatności