Już co trzecia duża firma w Polsce korzysta z chmury Porównania, Technologia

cloud-computing

Z badań zrealizowanych przez Ipsos na zlecenie Intela wynika, że 34% dużych przedsiębiorstw w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. Największą popularnością cieszą się usługi chmury prywatnej.

Badanie przeprowadzono wśród managerów IT w dużych firmach w Polsce, Czechach, Rumunii oraz na Węgrzech. Na Węgrzech popularność usług chmurowych utrzymuje się na podobnym poziomie, co w naszym kraju – 36%. Cloud computing jest najmniej popularny w rumuńskich przedsiębiorstwach (28%), natomiast najbardziej w czeskich (44%). Wśród firm, które korzystają z chmury, najpopularniejsza jest chmura prywatna. Wśród firm w Polski 56% organizacji używa chmury tego typu. Z chmury prywatnej najchętniej korzysta się na Węgrzech (60%), a najrzadziej w Czechach (41%). W Czechach z chmury publicznej korzysta 23% przedsiębiorstw, w Rumunii 21%, Polsce 19%, a na Węgrzech 16%.

Popularniejsza jest chmura hybrydowa, będąca połączeniem chmury prywatnej i publicznej: Czechy – 36%, Polska – 26%, Węgry – 24% i Rumunia – 20%

Źródło: Telko

Już co trzecia duża firma w Polsce korzysta z chmury
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Skomentuj

Current day month ye@r *

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij "Akceptuję".
Polityka prywatności