Internet i aplikacje lekiem na depresję? Internet, Nowości, Rozrywka, Technologia

92860975

Polscy naukowcy sprawdzają nową metodą walki z depresją. Eksperci z Uniwersytetu SWPS i Komisji Europejskiej chcą do tradycyjnej terapii dołożyć narzędzia internetowe i aplikację na telefon. – relacjonuje IAR.

Osobom cierpiącym na depresję zwykle zaleca się leki przeciwdepresyjne i kontakt z psychoterapeutą. Ale elektroniczne wspomaganie już w niektórych zachodnich krajach okazało się skutecznym uzupełnieniem tych znanych metod. Jest to nie tylko strona internetowa z najważniejszymi informacjami, ale także specjalny program na smartfony, który  kilka razy dziennie pyta pacjenta o nastrój.

- Dzięki tej aplikacji pacjent w sposób bardziej świadomy może oceniać to, jak się czuje. Kiedy popatrzy na wykresy pokazujące zmienność tego nastroju ma jasny dowód na to, że nie czuje się zawsze źle – mówi IAR profesor SWPS Roman Cieślak.

Naukowcy szukają ochotników do eksperymentu, by sprawdzić czy ta metoda zadziała także w Polsce. Depresja jest coraz groźniejszym zaburzeniem: według WHO jest ona główną przyczyną niepełnosprawności na świecie; cierpi na nią około 350 milionów ludzi.

Źródło: IAR
Zdjęcie: ehads.com

Internet i aplikacje lekiem na depresję?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Skomentuj

Current day month ye@r *

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij "Akceptuję".
Polityka prywatności