FBI zyskało potężne narzędzie Aktualności, Bezpieczeństwo, Internet, Technologia, Technologie

 

The New York Times informuje, że FBI sięgnęło po rozwiązanie startupu Clearview AI. I może nie byłoby nic w tym ciekawego, gdyby nie fakt, że ten startup stworzył oprogramowanie, które może profilować dowolną osobę jedynie na podstawie zdjęć.

Może to oznaczać, że organy ścigania będą mogły zdobyć adres zamieszkania na podstawie zdjęć z social media.

Clearview AI to startup, który stworzył bardzo zaawansowane oprogramowanie będące w stanie profilować dowolną osobę jedynie na podstawie zdjęć. Na podstawie jednej fotografii można ustalić imię czy nazwisko oraz adres zamieszkania. Wszystko to na podstawie fotografii pochodzących z miejsc publicznych.

Z oprogramowania firmy korzysta nie tylko FBI, ale również inne amerykańskie organy ścigania.

Clearview AI wyróżnia się na rynku zaawansowanym oprogramowaniem, ale również rozbudowaną bazą danych. Obejmuje ona aż 3 miliardy zdjęć. Algorytm przeskanował zasoby Facebooka, YouTube’a, Venmo i wielu innych serwisów społecznościowych. To właśnie w ten sposób powstała ogromna baza danych. Natomiast baza agencji, która zawiera m.in. zdjęcia paszportowe, ma mniej niż 650 mln fotografii.

FBI informuje, że najnowsze zdobycze techniki wykorzystuje nie tylko dla poszukiwania terrorystów, ale także większych lub mniejszych kradzieży.

Źródło: The New York Times

Fot. Pixabay

 

FBI zyskało potężne narzędzie
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Skomentuj

Current day month ye@r *

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij "Akceptuję".
Polityka prywatności