Facebook ujawnia miliony haseł Instagramu Aktualności, Bezpieczeństwo

Social Media Logotype Background

 

Zaledwie kilka dni po tym, jak gigant mediów społecznościowych przyznał, że „niechcący” przesłał kontakty e-mail prawie 1,5 miliona nowych użytkowników, Facebook przyznał też, że ujawnił miliony haseł użytkowników Instagramu.

Naruszenia bezpieczeństwa zostały po raz pierwszy zgłoszone w zeszłym miesiącu przez dziennikarza Davida Krebsa na temat bezpieczeństwa. Przyznając się do błędu, Facebook powiedział, że firma przechowuje hasła milionów użytkowników w postaci zwykłego tekstu na swoich wewnętrznych serwerach.

Facebook przyznaje:

Jest to problem, który został już szeroko ogłoszony, ale chcemy jasno powiedzieć, że dowiedzieliśmy się, że w ten sposób przechowywanych jest więcej haseł

Wypadek był niezamierzony – według Facebooka – i miał miejsce, gdy użytkownicy zostali poproszeni o podanie hasła w ramach procesu weryfikacji bezpieczeństwa. Sytuacja trwa od maja 2016 r., ale Facebook mówi, że teraz usuwa wszystkie ujawnione dane.

W zaktualizowanym poście na Facebooku napisano : „Będziemy powiadamiać dotkniętych użytkowników”.

[źródło: ehackingnews.com]

 

Facebook ujawnia miliony haseł Instagramu
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Skomentuj

Current day month ye@r *

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij "Akceptuję".
Polityka prywatności