Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa! Aktualności, Bezpieczeństwo

danger_public_wifi_blog

 

Cyberhigiena oraz nowoczesne technologie, czyli tematy bliskie wszystkim – nie tylko ekspertom – to motywy przewodnie tegorocznego Europejskiego Miesiąca Cyberbezpieczeństwa (European Cyber Security Month, ECSM), koordynowanego w Polsce przez NASK Państwowy Instytut Badawczy.

Przez cały październik, we wszystkich krajach członkowskich Unii Europejskiej – w tym oczywiście w Polsce – organizowane będą warsztaty, konferencje, spotkania i akcje specjalne poświęcone tym tematom. Wszystko po to, by coraz więcej osób dowiadywało się o zasadach bezpiecznego korzystania z Internetu, a także o wyjątkowych możliwościach, jakie dają nowe technologie.

– Zależy nam na zaangażowaniu wszystkich osób, które na co dzień używają internetu, nie tylko ekspertów. Ideą Europejskiego Miesiąca Cyberbezpieczeństwa jest bowiem nie tylko edukacja, ale i wspólne działanie – mówi Krzysztof Silicki, Zastępca Dyrektora NASK ds. Cyberbezpieczeństwa i Innowacji.

Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa to ogólnoeuropejska kampania organizowana przez Europejską Agencję ds. Cyberbezpieczeństwa (ENISA) z inicjatywy Komisji Europejskiej. Przez cały październik we wszystkich krajach członkowskich organizowane są wydarzenia, które mają podnieść świadomość na temat bezpieczeństwa w sieci oraz nowoczesnych technologii.

Ubiegłoroczna edycja zgromadziła 30 partnerów, którzy zorganizowali 45 inicjatyw oraz wydarzeń. Kampania uzyskała 7 patronów honorowych, w tym Prezesa Rady Ministrów.

– Tak duże zainteresowanie kampanią oraz świetna współpraca sprawiły, że Polska znalazła się w czołówce najbardziej aktywnych państw w Unii Europejskiej – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski. – W tym roku chcemy powtórzyć ten sukces, a nawet zawalczyć o jeszcze lepszy wynik – dodaje szef MC.

Tegoroczną edycja ECSM swoim honorowym patronatem objęli Prezes Rady Ministrów, Ministrowie Cyfryzacji, Obrony Narodowej, Edukacji, Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Przedsiębiorczości i Technologii, Spraw Zagranicznych, Infrastruktury, Rodziny Pracy i Polityki Społecznej, a także Biuro Bezpieczeństwa Narodowego.

Więcej tutaj.

[źródło: MC]

Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa!
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Skomentuj

Current day month ye@r *

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij "Akceptuję".
Polityka prywatności