Dziś obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu Aktualności, Bezpieczeństwo

safe

 

Dziś tj. 5 lutego obchodzimy w Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). 

To święto powstałe z inicjatywy Komisji Europejskiej i mające na celu promować rozwiązania i inicjatywy zapewniające możliwość bezpiecznego użytkowania sieci i dbania o świadomość jej użytkowników.

Dzień Bezpiecznego Internetu od 2004 r. angażuje coraz więcej państw, nie tylko w Europie, ale i na całym świecie. W Polsce za jego organizację odpowiedzialne jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), tworzone przez Państwowy Instytut Badawczy NASK i Fundację Dajemy Dzieciom Siłę, w ramach unijnego programu „Łącząc Europę” (ang. Connecting Europe Facility).

Hasłem towarzyszącym obchodom DBI w 2019 roku jest „Działajmy razem!” – mające na celu zwrócenie uwagi na potrzebę współpracy i zaangażowanie rodziców, nauczycieli i autorytetów, a także dostawców treści i usług internetowych w  działania podnoszące poziom bezpieczeństwa dzieci online.

Marcin Olender, Menadżer ds. Polityk Publicznych i Relacji Rządowych dla regionu CEE w Google, powiedział:

Internet jest wspaniałym źródłem informacji, narzędziem do nauki i oknem na świat. Korzystać z niego należy jednak w sposób świadomy i bezpieczny. Naszej firmie od początku przyświecała zasada, że jej wszelkie działania będą prowadzone z troską o prywatność i bezpieczeństwo użytkowników. W miarę rozwoju internetu na bieżąco ulepszamy nasze technologie zabezpieczające i narzędzia do ochrony prywatności, budujemy nowe produkty i prowadzimy programy edukacyjne, by pomóc użytkownikom i ich rodzinom zachować bezpieczeństwo w sieci

Warto zwrócić też uwagę na walkę z hejtem w internecie – działania, które wpisują się w obchodzone święto.

[źródło: NASK]

Dziś obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Skomentuj

Current day month ye@r *

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij "Akceptuję".
Polityka prywatności