Cyberbezpieczeństwo lokalnie na Śląsku – konferencja CYBERSEC 2019 Aktualności, Wydarzenia

Network-security-3-1200x1200

 

CYBERSEC 2019, konferencja odbywająca się w Katowicach w dniach 29-30 października 2019. Uczestnicy dyskutowali o potencjale województwa śląskiego w zakresie cyberbezpieczeństwa. 

Beata Białowąs, członek Zarządu Województwa Śląskiego, reprezentowała samorząd, a wśród pozostałych uczestników wyróżnić można  ekspertów z zakresu cyberbezpieczeństwa, przedstawicieli firm informatycznych i środowiska naukowego.

Poczucie bezpieczeństwa jest podstawową potrzebą człowieka w różnych aspektach życia, także w przypadku cyberbezpieczeństwa. Województwo śląskie posiada duże możliwości zarówno jeśli chodzi o świetnie wykształcone kadry, infrastrukturę, jak i potencjał naukowo-badawczy. Mamy wszelkie atuty, aby odgrywać w tym zakresie istotną rolę. To element konkurencyjności, nie jesteśmy już regionem kojarzonym wyłącznie z przemysłem ciężkim, ale także z nowymi technologiami i branżą IT. Powinniśmy współpracować i edukować społeczeństwo w zakresie potencjalnych zagrożeń

Powyższymi słowami Beata Białowąs opisała politykę cyberbezpieczeństwa, którą prowadzić chce samorząd razem z pozostałymi podmiotami.

Uczestnicy konferencji wspólnie poszukiwali odpowiedzi na pytanie „czy województwo śląskie może stać się polskim cyber valley” – kluczem do tego wydaje się być współpraca między światem nauki, samorządu i biznesu w kwestiach związanych z rozwojem cyberbezpieczeństwa.

Finansowanie projektów rozwoju cyfrowego będzie jednym z istotnych komponentów w nowej perspektywie unijnego programowania.

CYBERSEC jest pierwszym w Polsce i jednym z nielicznych w Europie cyklicznym wydarzeniem o charakterze public policy conference, poświęconym strategicznym zagadnieniom cyberbezpieczeństwa. Misją organizatorów jest budowa europejskiego systemu cyberbezpieczeństwa oraz platformy współpracy dla rządów, organizacji międzynarodowych i kluczowych firm sektora prywatnego.

[źródło: mat. prasowe CYBERSEC]

Cyberbezpieczeństwo lokalnie na Śląsku – konferencja CYBERSEC 2019
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Skomentuj

Current day month ye@r *

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij "Akceptuję".
Polityka prywatności