CEO Facebooka wzywa do bardziej skoordynowanych regulacji internetowych w celu zwalczania szkodliwych treści Aktualności

fb

 

CEO Facebooka Mark Zuckerberg wezwał do wprowadzenia nowych przepisów internetowych, aby pomóc firmom w zatrzymaniu szkodliwych treści w Internecie. Zuckerberg wezwał do „aktywniejszej roli rządów i organów regulacyjnych” w koordynowaniu zasad dotyczących Internetu.

Zuckerberg przedstawił cztery obszary, w których może pomóc większa interwencja rządu. Obejmują one uzgodnienie standardów usuwania szkodliwych treści i firm pomiarowych w oparciu o te standardy, nowe przepisy dotyczące weryfikacji podmiotów politycznych w reklamie, zharmonizowany globalny system ochrony danych zgodny ze standardami unijnymi oraz prawo do przenoszenia danych w ramach uzgodniony standard przesyłania danych online między usługami.

Zuckerberg powiedział, że Facebook „ma obowiązek pomagać w rozwiązywaniu tych problemów”, a on planuje dalsze rozmowy z prawodawcami na temat opracowywania rozwiązań:

Aktualizując zasady dotyczące Internetu, możemy zachować to, co w nim najlepsze – wolność wyrażania siebie przez ludzi, a przedsiębiorcom budować nowe rzeczy – jednocześnie chroniąc społeczeństwo przed szerszymi szkodami

[źródło: telecompaper.com]

CEO Facebooka wzywa do bardziej skoordynowanych regulacji internetowych w celu zwalczania szkodliwych treści
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Skomentuj

Current day month ye@r *

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij "Akceptuję".
Polityka prywatności