Bezpieczeństwo użytkowników OSE jako wyzwanie dla uczestników Hackathonu 590 Aktualności, Bezpieczeństwo

Network-security-3-1200x1200

 

Ogólnopolska Sieć Edukacyjna (OSE), której operatorem jest Państwowy Instytut Badawczy NASK, już niedługo zapewni dostęp do szybkiego i bezpiecznego internetu każdej polskiej szkole. Młodzi programiści, uczestnicy Hackathonu na Kongresie 590 mają szansę w ramach wyzwania NASK zaproponować rozwiązania, które pozwolą wykorzystać usługi bezpieczeństwa także na smartfonach uczniów szkół podłączonych do OSE.

Hackathon 590 Gold Bug Trophy, nawiązujący do historii polskich kryptologów, odbędzie się w dniach 6-7 października w ramach Kongresu 590 w Jasionce k. Rzeszowa. Organizatorem jest Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. oraz ARP Games sp. z o.o. Jego tematem jest prywatność i bezpieczeństwo w sieci, które w dobie pojawiających się wciąż nowych cyberzagrożeń stają się sprawą największej wagi. Hackathon skierowany jest do programistów i wszystkich tych, którzy mają pomysły na rozwiązania zwiększające poziom prywatności i bezpieczeństwa w internecie.

Zadaniem uczestników Hackathonu będzie zaprojektowanie w ciągu 24 godzin rozwiązań służących zwiększeniu poziomu prywatności i bezpieczeństwa obywateli w kontekście ochrony przed zagrożeniami ze strony cyberprzestępców, jak i nielegalnych lub nieetycznych działań przedsiębiorstw.

W wyzwaniu organizowanym przez Partnera wydarzenia – Państwowy Instytut Badawczy NASK celem jest zaproponowanie i przygotowanie prototypu rozwiązania na smartfony, które umożliwi wykorzystanie na tych urządzeniach mechanizmów bezpieczeństwa dostępnych w sieci OSE w jak największym stopniu. Co więcej, usługi powinny działać również wtedy, kiedy smartfon jest poza zasięgiem WiFi OSE.

Rejestracja na Hackathon możliwa jest do 4 października do godz. 20 pod adresm: https://hackathon.kongres590.pl/

Bezpieczeństwo użytkowników OSE jako wyzwanie dla uczestników Hackathonu 590
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Skomentuj

Current day month ye@r *

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij "Akceptuję".
Polityka prywatności