„Akcja Tu i Teraz”. Odłożysz telefon w restauracji, dostaniesz rabat Aktualności, Rozrywka, Technologia, Trendy

gdynia-knajpabezsmartfona-655-1

 

„Zjedz spokojnie. Porozmawiaj” – widnieje napis na specjalnym pudełku, do którego goście restauracji mogą włożyć swoje smartfony podczas pobytu w lokalu. Gdy to zrobią, dostaną rabat.

Pomysł ten zainicjowała jedna z australijskich restauracji, po to, aby oderwać swoich klientów od wirtualnego świata i aby mogli wreszcie spędzić czas z rodziną lub z przyjaciółmi.

Polscy restauratorzy także postanowili ruszyć tym śladem i wprowadzili ten rodzaj promocji w życie, a dokładnie w Gdyni. To efekt ich współpracy z Fundacją Dbam o Mój Zasięg, która zajmuje się m.in. e-uzależnieniem. To właśnie ta organizacja wymyśliła akcję „Tu i Teraz”.

– Każdy, kto na czas posiłku odłoży telefon do specjalnej skrzynki, otrzyma 10 proc. rabatu na swoje zamówienie – informuje „Dziennik Bałtycki”.

Jak się okazuje coraz więcej osób ma świadomość zbyt częstego korzystania z gadżetów cyfrowych. W  ramach postanowień noworocznych 42,3 proc. respondentów z Europy (w ankiecie przeprowadzonej przez firmę Kaspersky) zadeklarowało chęć zmiany swoich nawyków i ograniczenia zanurzania się w wirtualnym świecie.

Źródło: Dziennik Bałtycki 

Fot. Casa Cubeddu Ristorante da Domenico w Gdyni

 

„Akcja Tu i Teraz”. Odłożysz telefon w restauracji, dostaniesz rabat
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Skomentuj

Current day month ye@r *

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij "Akceptuję".
Polityka prywatności