Ferie 2020 w Klubie Młodego Programisty Aktualności, Edukacja cyfrowa

ferie młodego programisty

Już 13 stycznia rozpoczynają się ferie zimowe 2020. Z tej okazji Ministerstwo Cyfryzacji zaprasza na bezpłatne zajęcia programowania w Klubach Młodego Programisty. Właśnie dziś, we wtorek 7 stycznia, ruszyły zapisy.

„Programowania może uczyć się każdy. To szansa dla dzieci na zdobycie uniwersalnych kompetencji, ćwiczenie logicznego myślenia, uważności, konsekwencji czy pracy zespołowej. Nauka programowania jest świetnym sposobem na spędzenie wolnego czasu, ale też inwestycją w przyszłość naszych dzieci – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski. – Jeżeli chcielibyście Państwo wesprzeć ich rozwój w tym kierunku zapraszamy do naszych Klubów Młodego Programisty. To świetne miejsce, aby zarazić dzieci pasją do nowych technologii – dodaje szef resortu.

Zajęcia w ramach „Ferii z programowaniem” będą odbywały się w ośmiu miastach – Gnieźnie, Inowrocławiu, Nowym Sączu, Nysie, Ostrowcu Świętokrzyskim, Zamościu, Żarach i Jaworznie. Rodzic, który chce zgłosić swoje dziecko na warsztaty, powinien wejść na stronę www.klubmlodegoprogramisty.pl i wypełnić dostępny tam formularz. O przyjęciu na warsztaty decyduje kolejność zgłoszeń, które będą przyjmowane do wyczerpania miejsc. Po przesłaniu danych przez formularz zgłoszeniowy, rodzic na podany przez siebie adres e-mail otrzyma potwierdzenie zgłoszenia, które jest jednocześnie potwierdzeniem zakwalifikowania na warsztaty.

Zajęcia „Ferie z programowaniem” będą odbywały się w ośmiu województwach, od poniedziałku do piątku, w sesjach trwających dwie lub trzy godziny (zależnie od liczby dni, w których zaplanowane są warsztaty). Łącznie na cały kurs składa się 10 godzin zajęć. Dla komfortu uczestników maksymalna wielkość grupy to 15 osób. Dokładny grafik feryjnych zajęć dostępny jest na stronie Ministerstwa Cyfryzacji.

https://www.gov.pl/web/cyfryzacja/ferie-w-klubach-mlodego-programisty–ruszaja-zapisy

Kluby Młodego Programisty od kilkunastu miesięcy działają w 16 miastach średniej wielkości – w Suwałkach, Siedlcach, Nysie, Ełku, Lubinie, Inowrocławiu, Zamościu, Żarach, Piotrkowie Trybunalskim, Nowym Sączu, Przemyślu, Kwidzynie, Jaworznie, Ostrowcu Świętokrzyskim, Gnieźnie i Stargardzie. Będą funkcjonowały do października 2020 roku. W specjalnie zaaranżowanych salach, wyposażonych w pomoce dydaktyczne (tablety, zestawy robotów edukacyjnych, maty edukacyjne do nauki programowania) przez cały ten czas będą odbywały się bezpłatne zajęcia, prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę. Otwarcie Klubów to element realizowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji oraz Państwowy Instytut Badawczy NASK projektu Kampanie edukacyjno-informacyjne na rzecz upowszechniania korzyści z wykorzystywania technologii cyfrowych.

Więcej informacji: www.klubmlodegoprogramisty.pl i www.koduj.gov.pl 

Źródło: Ministerstwo Cyfryzacji

Ferie 2020 w Klubie Młodego Programisty
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Skomentuj

Current day month ye@r *

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij "Akceptuję".
Polityka prywatności