Comcast prowadzi rozmowy o sprzedaży udziałów Hulu Disneyowi Aktualności, Telewizja

o-CABLE-TV-facebook

 

Comcast prowadzi rozmowy na temat sprzedaży 30-procentowego pakietu akcji Hulu Disneyowi. Dyskusje są wciąż na wczesnym etapie. Comcast rozważa, czy termin jest odpowiedni do sprzedaży, ponieważ wycena Hulu może nadal rosnąć w czasie. Jeśli jednak Comcast jest mniej pewny przyszłości Hulu, może zechce rozładować swój mniejszościowy pakiet teraz, a następnie wykorzystać gotówkę na spłatę swojego innego długu – na przykład 39 miliardów dolarów nabycia Sky. 

Oczekuje się, że Hulu przyniesie straty i nie stanie się rentowny do 2024 r. Disney planuje także rozszerzenie Hulu poza USA, co stanowi dodatkowy koszt.

Disney ma obecnie większościowe udziały w Hulu, po przejęciu 30-procentowego pakietu 21st Century Fox i transakcji z AT&T w tym miesiącu. Ten ostatni dostrzegł, że Disney odebrał 9,5-procentowy pakiet AT&T za 1,43 mld USD. Transakcja AT&T wyceniła Hulu na 15 miliardów dolarów. Oznacza to, że stawka Comcast może być warta około 5 miliardów dolarów.

Comcast zapewnia dziś 17 procent treści Hulu i nie planuje usuwania ich w najbliższym czasie, w tym po uruchomieniu usługi transmisji strumieniowej NBC.

[źródło: techcrunch.com]

Comcast prowadzi rozmowy o sprzedaży udziałów Hulu Disneyowi
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Skomentuj

Current day month ye@r *

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij "Akceptuję".
Polityka prywatności