Tylko 3,3 tys. z 30,5 tys. szkół w Polsce posiada dostęp do internetu o przepustowości co najmniej 100 Mb/s. Przedsiębiorcy telekomunikacyjni planują zapewnić dostęp do internetu o takiej przepustowości w następnych 5,7 tys. lokalizacjach.
Reszta szkół ma zostać podłączona do szybkiego internetu w ramach projektów dofinansowanych ze środków II konkursu w działaniu 1.1 Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Placówki edukacyjne mają być traktowane priorytetowo i ich podłączenie może zakończyć się w 2018 r. Obecnie trwają ostatnie prace nad organizacją konkursu, a jego ogłoszenie nastąpi pod koniec września.
Celem jest, aby wszystkie szkoły w Polsce zostały połączone w jedną, spójną sieć, w ramach której zostanie zapewniony dostęp do treści edukacyjnych oraz odpowiedni poziom bezpieczeństwa sieci. Ma to mieć miejsce w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.
OSE będzie siecią opartą na istniejącej infrastrukturze telekomunikacyjnej (wybudowanej ze środków komercyjnych oraz unijnych)
- operowaną przez jeden podmiot dostarczający zdefiniowany katalog usług
- której funkcjonowanie będzie finansowane ze środków budżetu państwa co najmniej w pierwszych latach działalności (łącznie z zapewnieniem dostępu do internetu dla szkół)
- uruchomioną w 2018 r.
Powstaje Ogólnopolska Sieć Edukacyjna
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)