EPIX rozpoczyna nowy projekt dla MiŚOT
Nowy projekt to Mały i Średni Operator telekomunikacyjny dla Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej, czyli MiŚOT dla OSE = MdO. Ma on przyczynić się do stworzenia spójnej grupy MiŚOT posiadających w zasięgu swojej sieci placówki edukacyjne i możliwości zapewnienia im transmisji do nowo powstającej OSE. W planach jest również reprezentowanie ich interesów względem podmiotów biorących udział w tworzeniu tej sieci: Ministerstwa Cyfryzacji, Ministerstwa Edukacji, Operatora Sieci czy gmin.
Szczegółowe informacje znajduję się na stronie projektu: https://www.epix.net.pl/misot-dla-ose
[źródło: https://www.epix.net.pl]
Izby proszą Brukselę o pomoc. Chodzi o abonament RTV
Siedem branżowych Izb (między innymi Krajowa Izba Gospodarcza, Związek Pracodawców Prywatnych Mediów, KIKE i Mediakom) wysłało do Komisji Europejskiej list, w którym proszą o interwencję w związku z wprowadzeniem nowych przepisów dotyczących sposobu pobierania w naszym kraju abonamentu dla mediów publicznych.
Eksperci są przekonani, że planowana na 2017 rok nowelizacja ustawy abonamentowej może być niezgodna z prawem unijnym. Kontrowersje wzbudza pomysł, który zakłada, że operatorzy płatnej telewizji mieliby pobierać od swoich klientów informacje o zarejestrowaniu telewizora, a następnie przekazywać je Poczcie Polskiej.
[źródło: http://mediakom.org.pl/]
Ataki na IoT: najczęściej routery i sieciowy sprzęt wideo
W roku 2016 padła rekordowa liczba ataków na urządzenia znajdujące się w Internecie Rzeczy. Ponad 25 miliardów razy zaatakowano same routery. Kolejne miejsca zajmują sieciowe nagrywarki wideo i kamery. Warto zwrócić uwagę na poważne luki w zabezpieczeniach tych urządzeń, mimo zapewnień producentów, że sprzęt jest całkowicie bezpieczny i niepodatny na ataki.
Atakowane są również systemy telefoniczne (VoIP), telewizory Smart TV i drukarki sieciowe. Przed zakupem warto zwrócić uwagę na kwestię zabezpieczeń stosowanych przez producenta oraz częstotliwość aktualizacji fimware’u.
[źródło: http://di.com.pl]
Tylko jeden podatek od przychodu dla firm?
Przewodniczący Parlamentarnego Zespołu na rzecz Wspierania Przedsiębiorczości i Patriotyzmu Ekonomicznego, Adam Abramowicz, zapowiedział, że niebawem przedstawiony będzie projekt, którego celem jest obniżenie pozapłacowych kosztów pracy oraz podniesienie zarobków Polaków nawet o 30 procent.
Ma to spowodować, że zarobki w naszym kraju będą zbliżone do tych z Europy Zachodniej, a system podatkowy uproszczony. Nowy projekt zakładałby obniżenie tych kosztów do 25-30 procent.
Dla osób prawnych zmiana oznaczałaby zakaz odliczania kosztów uzyskania przychodów z jednoczesnym podatkiem przychodowym w wysokości 1,5 procenta. Przewiduje się także obniżenie ZUS do 550 złotych. To dobra zmiana dla małych działalności gospodarczych, bowiem w tym przypadku wszelkie obciążenia pobierane przez państwo wynosiłyby 15 procent przychodów.
[źródło: http://www.pap.pl/]
Ministerstwo Rozwoju ostrzega: W sieci Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich tylko bezpłatne konsultacje i materiały o unijnym wsparciu
Ministerstwo Rozwoju wystosowała komunikat w związku z pojawiającymi się informacjami o osobach oferujących odpłatnie materiały dotyczące Funduszy Europejskich, w którym znajduje się informacja, że ogólnopolska sieć Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich (PIFE) udziela wyłącznie bezpłatnych konsultacji i informacji.
[źródło: http://www.mr.gov.pl]
W przyszłości wystarczy tylko jeden login?
Ministerstwo Cyfryzacji stoi za projektem mającym stworzyć całkowicie nowatorską sytuację w dziedzinie publicznego schematu identyfikacji elektronicznej.
Regulacje maja tworzyć podstawy, aby tożsamość przypisana była do jednego, ogólnopolskiego systemu. System tworzony z myślą o administracji publicznej będzie również otwarty na sektor usług komercyjnych. Spowoduje to oczywiście odejście od używania kilku różnych loginów potrzebnych w różnych portalach.
Prace są wypadkową unijnego rozporządzenia – i wdrożony powinien być za mniej niż półtora roku.
[źródło: http://www.portalsamorzadowy.pl]
Problemy Orange Polska
Orange Polska odnotowała najniższy w historii kurs akcji firmy, a eksperci nie widzą szansy na poprawę. Klienci odchodzą, maleją przychody, natomiast inwestorzy nie mogą liczyć na dywidendę.
Rekomendacja analityków DM Banku Ochrony Środowiska obniżyła wycenę akcji Orange Polska z 5,5 do 4,4 złotych. Eksperci spodziewają się, że sytuacja będzie się pogarszać. Prognozują między innymi: słabe wyniki za pierwszy i kolejne kwartały 2017 roku, pogorszenia przepływów pieniężnych z działalności operacyjnej, dużych nakładów inwestycyjnych oraz dalszego wzrostu wskaźnika dług netto/EBITDA, co będzie skutkować brakiem wypłacanej dywidendy.
W czwartym kwartale 2016 roku firma straciła 404 tysiące klientów telefonii komórkowej. Liczba aktywnych kart SIM zmniejszyła się w trzecim kwartale ubiegłego roku o 302 tysiące. Natomiast liczba stacjonarnych łączy spadła o 56 tysięcy.
[źródło: www.businessinsider.com.pl]
Modernizacja ogólnopolskiej sieci światłowodowej
Rozpoczęły się prace nad wdrożeniem systemu Dense Wavelength Division Multiplexing (polega on na polega na umieszczeniu wielu sygnałów optycznych w jednym łączu), obejmą one 4 tys. km ogólnopolskiej sieci światłowodowej, zwiększając przepustowość sieci do 8 Tb/s.
Opisywany system pozwoli na transmisję nawet ponad 8 Tb/s na jednej parze włókien światłowodowych – pozwoli to na przesyłanie zasadniczej części ruchu dużego operatora telekomunikacyjnego.
HAWE Telekom inwestuje w rozwój sieci światłowodowych w całym kraju, co przyczynia się do lepszej ich dostępności m.in. dla operatorów lokalnych.
[źródło: https://media2.pl]
Mark Zuckerberg przedstawia przyszłość Facebooka – rozszerzoną rzeczywistość!
Przyszłość Facebooka korelować będzie z rozwojem rozszerzonej rzeczywistości. Chodzi m. In. o nakładanie cyfrowych obrazów na rzeczywisty obraz – coś, co umożliwia już m.in. Snapchat.
Facebook chce przekształcić sztuczną inteligencję, wszechobecny dostęp do internetu, a także wirtualną i rozszerzoną rzeczywistość w ważne elementy biznesu.
Przedstawiono platformę Camera Effects – zestaw narzędzi dla zewnętrznych programistów, którzy tworzyć mogą aplikacje rozszerzonej rzeczywistości korzystające z kamery w aplikacji Facebooka.
Specjalne okulary pozwolą na użycie wirtualnej rzeczywistości do oglądania telewizji, grania w gry i codziennych zadań.
[źródło: http://businessinsider.com.pl]
Nowy podstęp oszustów: „Zostałeś usunięty ze znajomych na Facebooku”
Oszuści podszywający się pod Facebooka wysyłają do użytkowników emaila informującego, że Facebook posiada opcję, która pozwala sprawdzić kto usunął nas z grona znajomych. Nieuwaga kosztować może ok. 70 zl. Wiadomość wysyłana jest z adresów: twoiznajomi@inspirebitter.us oraz facebook@deficitsiege.us.
Klikniecie w podany przez oszustów link skutkuje przekserowaniem na landing page i próbą wyłudzenia danych osobowych.
[źródło: https://niebezpiecznik.pl]
Raport „Projekt Cyfrowizja III”: 23 proc. klientów pay-tv rozważa rezygnację
Z badań agencji mediowej MEC wynika, że 23 proc. klientów płatnej telewizji rozważa rezygnację z usług pay-tv, natomiast za kanały warte dalszych inwestycji w płatną TV widzowie uznają m.in. Discovery Channel, National Geographic, TVN24 i Polsat Film.
[źródło: http://satkurier.pl]