W lipcu tego roku, Green S.A. – koncesjonowany sprzedawca energii elektrycznej, przystąpił do Krajowej Izby Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji. Celem wstąpienia w szeregi KIGEiT było zaangażowanie się w powstanie nowej Sekcji Energii i Paliw, która zajmuje się przede wszystkim wspieraniem inicjatyw ustawodawczych i organizacyjnych zmierzających do uregulowania oraz wypracowania zasad funkcjonowania i działalności na rynku energii i gazu, większa konkurencja a także przeciwdziałanie nieuczciwym praktykom.
KIGEiT działa od 1992 roku i zrzesza podmioty gospodarcze zajmujące się produkcją, handlem, usługami lub pracami naukowo-badawczymi w zakresie lub na rzecz elektroniki, energetyki i telekomunikacji, a także w zakresie usług radiofonii i telewizji. Przez wiele lat KIGEIT był i jest aktywnym uczestnikiem m.in. liberalizacji rynku telekomunikacyjnego (zrzeszając wszystkich liczących się alternatywnych przedsiębiorców telekomunikacyjnych).
Obecnie w odpowiedzi na potrzeby uwalniającego się rynku energetycznego w ramach organizacji powstała zupełnie nowa sekcja Sekcja, Sekcja Energii i Paliw Krajowej Izby Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji (SEiP), zrzeszająca podmioty gospodarcze działające na rynku usług energetycznych, obejmujących swoim zakresem wytwarzanie, przesyłanie i dostarczanie klientom energii elektrycznej, ciepła i gazu.
SEiP powstała jako odpowiedź niezależnych podmiotów świadczących usługi z szeroko rozumianego rynku energetycznego, a jednocześnie liderów w zakresie działań umożliwiających zmianę sprzedawcy energii elektrycznej i gazu na powstałą sytuację. Obecnie polski rynek energii elektrycznej jest całkowicie opanowany i kontrolowany przez koncerny, które w swoich grupach posiadają spółki zajmujące się produkują, przesyłem po własnych sieciach oraz sprzedażą energii elektrycznej. Naturalny w tym układzie jest fakt, że wszelkie zmiany zmierzające do liberalizacji rynku w obecnej chwili nie są mile widziane, a głosy niezależnych przedsiębiorstw dążących do poprawy sytuacji w dużej części są pomijane. Dlatego SEiP zrzeszający wśród swoich członków przedsiębiorców niezależnych działających na rynku energetycznym, podjął się reprezentowania głosu swoich członków w szeroko rozumianych konsultacjach społecznych i debatach na temat etapu obecnego i kierunków rozwoju rynku energetycznego w Polsce.
Głównymi zadaniami Sekcji Energii i Paliw będą działania zmierzające do liberalizacji rynku energetycznego, które będą realizowane głównie poprzez wspieranie i opiniowanie inicjatyw ustawodawczych, regulacyjnych i organizacyjnych zmierzających do uregulowania oraz wypracowania zasad funkcjonowania działalności w zakresie rynków energii elektrycznej, ciepła, paliw do wytwarzania energii elektrycznej i ciepła, instrumentów pochodnych rynku energii.
Green S.A. rozpoczął swoją działalność na początku 2012 roku uzyskując koncesję na obrót energią elektryczną na rynku klientów indywidualnych i biznesowych. Od samego początku istnienia firmy istotnym aspektem jest rozwój systemu informatycznego i dostosowanie go do systemów CRM zewnętrznych firm, co pozwala na łatwą integrację z Partnerami oraz procesowanie większości dokumentów drogą elektroniczną. Green S.A. jako jeden z głównych punków swojej strategii rozwoju przyjął model współpracy z małymi i średnimi operatorami usług telekomunikacyjnych, dostarczając im produkt wraz z pomysłem i wsparciem w procesie sprzedaży energii elektrycznej dla klienta końcowego.
Kontakt:
marketing@greensa.pl
www.greensa.pl