Bezpieczne wybory – raport na temat dezinformacji w internecie Aktualności, Bezpieczeństwo

poland-1024x560

 

Wpływ dezinformacji na państwo, politykę, społeczeństwo i biznes – to główny temat przygotowanego w NASK PIB raportu „Zjawisko dezinformacji w dobie rewolucji cyfrowej”. 

Krzysztof Silicki, Dyrektor ds. Cyberbezpieczeństwa i Innowacji NASK PIB, powiedział:

Dezinformacja wywiera wpływ na wszystkie dziedziny naszego życia. Zwłaszcza w dobie trwającej cyfrowej rewolucji, zjawisko to osiągnęło niewyobrażalną wcześniej skalę. Dlatego jako instytut badawczy przygotowaliśmy publikację, która pomoże lepiej zrozumieć ten problem

Do współpracy zaproszone zostały instytucje oraz podmioty, które na co dzień mierzą się ze zjawiskiem dezinformacji. W publikacji znajdziemy artykuły przygotowane m.in. przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Ministerstwo Obrony Narodowej, Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, Biuro Bezpieczeństwa Narodowego, Ośrodek Studiów Wschodnich, Urząd Ochrony Danych Osobowych, a także Facebooka oraz firmę Edge NPD. Nie zabraknie także artykułów ekspertów z NASK, m.in. z zespołów CERT Polska, Dyżurnet.pl, Akademia NASK oraz CyberPolicy.

Publikacja raportu jest kolejną inicjatywą NASK PIB w zakresie zwalczania dezinformacji. W październiku 2018 roku uruchomiony został portalwww.bezpiecznewybory.pl. Eksperci z NASK oraz CERT Polska dwukrotnie przeprowadzili również warsztaty z cyberbezpieczeństwa dla komitetów wyborczych. Natomiast przed wyborami do Parlamentu Europejskiego Pracownia Badań Społecznych NASK przygotowała „Badanie opinii o (dez)informacji w sieci”.

RAPORT

[źródło: NASK]

Bezpieczne wybory – raport na temat dezinformacji w internecie
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Skomentuj

Current day month ye@r *

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij "Akceptuję".
Polityka prywatności