Polkomtel zapłaci olbrzymią karę. Ponad 50 mln zł Aktualności, Internauci, Internet, Prawo i Telekomunikacja

 

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył na operatora sieci komórkowej Plus – karę w kwocie ponad 50 mln zł. Decyzja nie jest prawomocna i firma może się odwołać.

Sprawa dotyczy dodatkowych opłat za korzystanie w internecie z usług streamingowych. UOKiK wziął pod lupę lata 2013-2017, kiedy to właśnie Polkomtel dodatkową opłatą obarczał użytkowników usług Nielimitowany Internet, Bezpieczny internet oraz Pakiet non stop.

Użytkownicy za każdą minutę oglądania filmów na Netflixie,  YouTube czy słuchanie radia on-line – musieli dopłacić 40 groszy. W fakturze te dodatkowe należności widniały jako dodatkowo płatne usługi multimedialne.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów uznał te działania za naruszenie zbiorowych interesów konsumentów i nałożył na Polkomtel karę w wysokości 50 634 687 zł.

UOKiK argumentując swoją decyzję, stwierdził, że abonenci powinni mieć dostęp do wszystkich bezpłatnych treści  w ramach abonamentu, który opłacają, bez ponoszenia dodatkowych opłat, a przedsiębiorcy nie powinni nakładać ograniczeń w tej materii.

Decyzja nie jest prawomocna i firma może się odwołać.

Źródło: gazeta.pl

 

 

 

Polkomtel zapłaci olbrzymią karę. Ponad 50 mln zł
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Skomentuj

Current day month ye@r *

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij "Akceptuję".
Polityka prywatności