MAC broni ePUAP-u Internauci, Internet, Inwestycje, Prawo i Telekomunikacja

mac

Dwa dni temu opublikowaliśmy zdanie Dziennika Gazety Prawnej na temat dalszych losów elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej. Na odpowiedź Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji nie trzeba było długo czekać. Dziś przedstawiamy stanowisko ministerstwa.

W dzisiejszym w Dzienniku Gazecie Prawnej ukazał się artykuł Sylwii Czubkowskiej „ePUAP opóźniony czy wyrzucony?” w którym autorka mija się z prawdą. Zgodnie z zapowiedzią Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, ePUAP 2 w środowisku testowym został uruchomiony 1 lipca. Jest rzeczą naturalną, że działające systemy informatyczne podlegające usprawnianiu i modyfikacji, przechodzą do tzw. stanu produkcyjnego przez środowisko testowe.

Informuję, że ePUAP działa, a korzystający z niego użytkownicy poprosili o możliwość wypróbowania produktu w wersji testowej. Ilość korygowanych błędów, o której pisze autorka, świadczy o dokładnym i kompleksowym procesie instalowania systemu, a nie jak napisano o skali problemu. Obowiązkiem konstruującego system jest sprawdzanie i eliminowanie ewentualnych błędów.

Kolejne usługi wprowadzane przez administrację systematycznie będą zwiększać ilość zainteresowanych posiadaniem konta w ePUAP i analogicznie profilu zaufanego. Warto także zaznaczyć, co w artykule zostało poddane politycznemu uproszczeniu, że działalność MAC to zdecydowanie więcej kierunków poszczególnej aktywności. Zapoznać się z nimi można na stronie ministerstwa (https://mac.gov.pl/co-robimy).

 

Źródło: MAC
Zdjęcie: mac.gov.pl

MAC broni ePUAP-u
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Skomentuj

Current day month ye@r *

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij "Akceptuję".
Polityka prywatności