Co stanie się z ePUAP? Internauci, Internet, Inwestycje

do dodania

Premiera systemu odkładana była już tyle razy, że dziś mało kto wierzy, że projekt wart 50 mln zł w ogóle uda się uruchomić. – pisze GazetaPrawna.pl

„Środowisko testowe ePUAP2 zostało uruchomione w dniu 1 lipca 2015 r. i jest dostępne pod adresem Test.epuap.gov.pl. Natomiast środowisko produkcyjne zaplanowane jest do uruchomienia przed 31 sierpnia 2015 r.” – słowa rzecznika Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji Artura Koziołka jasno wskazują, że system, który miał przybliżyć obywatela do załatwiania spraw urzędowych przez Internet, nie działa.

Andrzej Halicki, szef MAC, 29 czerwca zapewniał, że ePUAP2 ruszy 1 lipca. Jak twierdzi GazetaPrawna.pl, minister nie mógł nie wiedzieć, że system był pełen błędów. Zresztą za każdym razem właśnie tak tłumaczone było przesuwanie daty.

Jeszcze rok temu oficjalna wersja brzmiała: „Nowy ePUAP, jeśli chodzi o liczbę użytkowników, będzie inaczej wyskalowany. Będzie po pierwsze pojemniejszy, a po drugie zupełnie inne niż teraz są założenia związane z inwestycjami w oprogramowanie i sprzęt” – mówił PAP Piotr Czyż, ówczesny dyrektor Centrum Projektów Informatycznych. Po tak odważnej deklaracji ustalono  datę uruchomienia – koniec 2014 r. Im bliżej tej daty, tym częściej mówiono o marcu 2015 r.

Nie mniej istotne wydaje się niespodziewanie rozwiązanie umowy w połowie grudnia z wicedyrektorem CPI Marcinem Somalą, odpowiedzialnym za prace nad ePUAP2.

Źródło: GazetaPrawna.pl
Zdjęcie: oliverwebguy.com

Co stanie się z ePUAP?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Recent Comments

  1. Wojtek

    Powinni dawno temu dac bana pewnym firmom na realizacje projektow rzadowych, mysle tu o Comarchu.
    Ta firma produjuje smiecy nadajce sie jedynie do kosza …

  2. Pingback: MAC broni ePUAP-u | Twój Internet

Skomentuj

Current day month ye@r *

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij "Akceptuję".
Polityka prywatności