Branża produkcyjna ufa IoT Internauci, Internet, Porównania, Technologia

2015421710392

Firma Zebra Technologies udostępniła wyniki ankiety, z których wynika, że  większość firm produkcyjnych (97 proc.) uważa Internet Rzeczy (IoT) za jedną z najbardziej znaczących innowacji technologicznych w ich branży. Wielu spośród respondentów oczekuje, że technologia IoT zapewni bieżące i przydatne dane o lokalizacji i stanie produktów, co z kolei usprawni łańcuchy dostaw, pozwoli zminimalizować ryzyko i zredukować straty oraz umożliwi optymalizację kosztów i procedur.

Jak wynika z zebranych danych  83 proc. ankietowanych producentów albo dokonało już pewnych implementacji IoT, albo planuje to zrobić w przeciągu roku, a sieci Wi-Fi, systemy lokalizacji w czasie rzeczywistym (RTLS), sensory bezpieczeństwa, kody kreskowe, system GPS oraz komputery mobilne były wymieniane jako najważniejsze technologie umożliwiające stosowanie rozwiązań IoT.

Warto też podkreślić, że tylko mniej niż 5 proc. respondentów uważa, że branża produkcyjna nie jest przygotowana na dokonanie zmian wymaganych do wdrożenia rozwiązań IoT. Z drugiej strony, połowa z ankietowanych producentów przytaczała kwestie kosztowe jako największą barierę powstrzymującą ich przed wdrożeniem rozwiązań IoT. Natomiast 46 proc. z nich wskazywało jako przeszkody kwestie ochrony prywatności i zabezpieczenia danych, a także problemy z integracją.

- Działania w procesie produkcyjnym są obecnie bardziej wydajnie niż kiedykolwiek wcześniej. Dzieje się tak, ponieważ instalacja inteligentnych maszyn oraz sensorów w połączonych halach fabrycznych poskutkowała zmniejszeniem czasu przestoju maszyn, lepszym wykorzystaniem zasobów oraz skróceniem czasu potrzebnego na dostarczenie produktu na rynek. Wyniki naszego badania potwierdzają, że realizacja koncepcji „Industry 4.0” jest coraz bliższa. Wciąż jednak można prowadzić więcej działań w zakresie edukacji rynku – po to, aby zwiększyć przyswajanie IoT w branży produkcyjnej – uważa Jim Hilton, dyrektor działu Global Manufacturing Principal w firmie Zebra Technologies.

Źródło: Zebra Technologies
Zdjęcie: internetprzyszlosci.pl

Branża produkcyjna ufa IoT
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Skomentuj

Current day month ye@r *

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij "Akceptuję".
Polityka prywatności