Związek Przedsiębiorców i Pracodawców popiera nowelizacje megaustawy Aktualności, Prawo i Telekomunikacja

zpp

 

Związek Przedsiębiorców i Pracodawców popiera w wydanym stanowisku zmiany w projekcie nowelizacji Prawa telekomunikacyjnego. Zdaniem ZPP proponowane zapisy mogą doprowadzić do wyrównania szans w dostępie do niezbędnego polskim przedsiębiorcom szybkiego internetu.

ZPP zwraca uwagę, że podmioty mające wdrożyć nową ustawę (i zmieniać telekomunikację na lepszą) zostaną postawieni przed koniecznością zwiększenia biurokracji:

Biorąc pod uwagę skalę planowanej zmiany, tj. uruchomienie obowiązku stałego aktualizowania danych, a także sporządzenia i aktualizowania szczegółowych map przebiegu infrastruktury, szacujemy, że w skali całego sektora przedmiotowe koszty sięgną wielu milionów zł. Związek od zawsze zdecydowanie walczy z nadmierną biurokratyzacją relacji administracja-przedsiębiorca, dlatego postulujemy skupić się na rozwiązaniach wspierających rynek i usunąć z projektu te, które wiążą się z jego istotnym obciążeniem

Proces legislacyjny dotyczący tego projektu będzie monitorowany przez ZPP. Dokona on oceny jego wdrożenia i realnych efektów w przyszłości.

Całość do przeczytania tutaj. 

[źródło: legislacja.rcl.gov.pl]

Związek Przedsiębiorców i Pracodawców popiera nowelizacje megaustawy
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Skomentuj

Current day month ye@r *

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij "Akceptuję".
Polityka prywatności