ZUS skorzysta z mainframe IBM Z Aktualności

800px_COLOURBOX3292822

 

ZUS (Zakład Ubezpieczeń Społecznych) wybrał platformę IBM Z, aby zapewnić bezpieczeństwo efektywność systemu KSI (Kompleksowy System. Informatyczny). Czteroletnia umowa – zawarta w grudniu 2018 r. – o wartości 70,5 mln PLN pozwala zagwarantować dalszy rozwój systemu w ramach strategii ZUS na lata 2016-2020, której celem jest m.in. usprawnienie systemu zarządzania bezpieczeństwem informacji.

Krzysztof Dyki, członek zarządu ZUS ds. informatycznych, podkreśla:

Priorytetami są dla nas zarówno wiarygodność, stabilność i bezpieczeństwo systemu ZUS jak również akceptowalny poziom kosztowy. Dzięki umowie wiążącej oba podmioty w ciągu kolejnych czterech lat możliwa będzie dalsza efektywna współpraca z IBM, jak również rozbudowa systemu

Oparty na platformie IBM Z system KSI korzysta na co dzień z 300 aplikacji, a najnowsza wersja platformy IBM z14 wyróżnia się 35% większą zdolnością przetwarzania danych i trzykrotnie większą pamięcią niż poprzednie jej generacje.

IBM Z bazuje na możliwościach jednego z najpotężniejszych na świecie silników transakcyjnych, wspierając dzisiaj płynność międzynarodowych operacji handlowych.

[źródło: computerworld.pl]

ZUS skorzysta z mainframe IBM Z
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Skomentuj

Current day month ye@r *

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij "Akceptuję".
Polityka prywatności