Wkracza Internet Rzeczy [relacja z XXIII Konferencji KIKE] Aktualności

kike

 

Pierwsze praktyczne sposoby wykorzystania technologii Internet of Things przedstawił na XXIII Konferencji Krajowej Izby Komunikacji Ethernetowej Tomasz Brzozowski, członek zarządu LoVo SA. Internet Rzeczy może w praktyce służyć lokalizacji przedmiotów, przekazaniu jednorazowej informacji (na przykład o otwarciu koperty czy paczki chipsów), a także zbieraniu ogromnej ilości danych na temat sposobu korzystania z dowolnego sprzętu (co z kolei pomoże dopasowywać produkty do konkretnych potrzeb klienta lub ostrzec go o nieprawidłowym funkcjonowaniu lub konieczności wymiany podzespołu).

Zdaniem Tomasza Brzozowskiego przeszkodą w rozwoju tej technologii w Polsce pozostaje jednak brak powszechnej osiągalności sieci LPWAN, na której mogłaby bazować oraz mała liczba urządzeń, których producenci są w stanie masowo dostarczyć swój produkt. Warto też podkreślić, że spora część przedsiębiorców zajmujących się IoT to w zasadzie startupy badające dopiero zapotrzebowanie rynku na ich pomysły. Z pewnością warto jednak obserwować rozwój sytuacji, a może też uruchomić własną inicjatywę. W IoT z pewnością drzemie potencjał na zdobycie niejednej fortuny.

Wkracza Internet Rzeczy [relacja z XXIII Konferencji KIKE]
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Skomentuj

Current day month ye@r *

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij "Akceptuję".
Polityka prywatności