Wiceminister Karol Okoński o Huawei i bezpieczeństwie 5G Aktualności, Bezpieczeństwo

Huawei-Logo

 

Wiceminister cyfryzacji Karol Okoński w rozmowie z Dziennikiem Gazetą Prawną przyznaje, że dużo ważniejsze od tego jakiej marki jest nasz telefone jest to, jak do używamy. Trwają praca nad dyrektywami i zaleceniami dot. budowy w Polsce 5G. 

Polski rząd przyznaje, że stanowisko USA jest jednym z kryteriów  decyzji, ale pod uwagę brane są opinię innych państw NATO i Unii Europejskiej. Zdaniem wiceministra dywersyfikacja dostawców daje większą pewność ciągłości działania. W kwestii Huawei wyjawił:

W tej chwili nie mogę więc ani przesądzić wyniku analizy, ani nawet określić jej trybu. To może być bowiem albo decyzja narzucająca wszystkim uczestnikom rynku pewien sposób postępowania wobec Huawei, sprowadzająca się nawet do zmiany prawa, albo rekomendacje, miękkie sugestie czy indywidualne decyzje podejmowane w każdym przypadku.

Okoński przyznaje również, że pozytywnym aspektem zamieszania z Huawei jest dowartościowanie tematów związanych z cyberbezpieczeństwem: zarówno w kwestiach technicznych, jak i ryzyka uzależniania się od jednego dostawcy.

[źródło: edgp.gazetaprawna.pl]

Wiceminister Karol Okoński o Huawei i bezpieczeństwie 5G
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Skomentuj

Current day month ye@r *

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij "Akceptuję".
Polityka prywatności