UKE: Raport „Rola internetu w życiu osobistym i zawodowym” Aktualności

uke
Zmiana internetu na światłowodowy umożliwia lub ułatwia podejmowanie wielu aktywności w sieci – uważa większość respondentów raportu dotyczącego roli internetu w życiu osobistym i zawodowym, przeprowadzonego dla UKE.
Celem badania było określenie wpływu dostępu do internetu światłowodowego na zachowania i aktywności podejmowane w internecie.
Internet stacjonarny jest obecny w domach badanych od wielu lat. Blisko połowa spośród ogółu respondentów (45%) korzysta w domu z dostępu stacjonarnego od ponad 9 lat. W przypadku osób, które korzystają z internetu światłowodowego, czas ten jest krótszy – 50% badanych nie korzysta dłużej niż od 6 lat. Co więcej – dla wielu spośród tych osób, światłowód jest jednocześnie pierwszym rodzajem stacjonarnego dostępu do sieci, jakim dysponowali kiedykolwiek w gospodarstwie domowym.
Okazuje się, że osoby, które zmieniły dostęp na światłowodowy, dostrzegają zmiany przede wszystkim w przypadku oglądania filmów online oraz prowadzenia rozmów audio i wideo przez komunikatory internetowe. Ponad połowa badanych przyznaje, że internet światłowodowy wpływa na milsze spędzanie czasu wolnego i na poczucie bycia „bliżej świata”. A wszystko dlatego, że w porównaniu z osobami korzystającymi z internetu stacjonarnego innego rodzaju, użytkownicy łącza światłowodowego są znacznie częściej zadowoleni z prędkości łącza.
Nie tylko szybkość, ale i cena usługi to najczęstsze kryteria wyboru dostawcy internetu stacjonarnego. Przy czym respondenci byliby najbardziej skłonni do zmiany dostawcy, gdyby ich dotychczasowy operator wprowadził limity danych dla dostępu do internetu w domu.
Z naszych badań wynika też, że ponad 1/3 respondentów prowadzi działalność gospodarczą lub zarobkową z wykorzystaniem internetu. Najczęściej jest to prowadzenie własnego fanpage’a na Facebooku lub własnej strony internetowej.
Zapraszamy do zapoznania się z raportem tutaj. 
[źródło: UKE]
UKE: Raport „Rola internetu w życiu osobistym i zawodowym”
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Skomentuj

Current day month ye@r *

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij "Akceptuję".
Polityka prywatności