Testy aplikacji pozwalającej na weryfikację adresu i wygenerowanie tzw. adresu uniwersalnego Technologia

coding625x351

 

Przygotowana przez współpracujące z Ministerstwem Cyfryzacji Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia aplikacja pozwalająca na weryfikację adresu i wygenerowanie tzw. adresu uniwersalnego. Jest ona aktualnie na wstępnym etapie budowy. Dzięki zgłoszeniom testujących lokalizowane są miejsca wystąpienia błędów w adresach nieruchomości w Polsce, w tym dotyczące niespójności pomiędzy bazami GUS, Poczty Polskiej i GUGIK. 

Adres uniwersalny, o którym mowa w tytule, to adres zapisany, jako ciąg znaków – kodu pocztowego (tzw. PNA 5 cyfr), kodu terytorialnego (7 cyfr), identyfikatora miejscowości (7 cyfr), współrzędnych geodezyjnych x, y danego punktu adresowego oraz numeru budynku.

Adres aplikacji: http://itia.pl/adres/

Test polega na tym, aby wpisać do aplikacji kilka znanych adresów. Korzystanie z aplikacji rozpoczyna się od wpisania kilku liter nazwy województwa, po ukazaniu się listy rozwijalnej należy wybrać właściwe województwo. Podobne czynności, w kolejności, należy wykonać dla powiatu, gminy, miejscowości, ulicy i nr budynku.

Aktywny udział przyspieszy budowę aplikacji i przyczyni się do poprawy referencyjności baz adresowych w administracji publicznej.

 

Testy aplikacji pozwalającej na weryfikację adresu i wygenerowanie tzw. adresu uniwersalnego
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Skomentuj

Current day month ye@r *

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij "Akceptuję".
Polityka prywatności